Rozumní majitelia áut si takto doma lacno vyrábajú kvapalinu do ostrekovačov aj na zimu

auto kvapalina

Ako vyrobiť osvedčenú a spoľahlivú kvapalinu do ostrekovačov, ktorú môžete používať po celý rok? Ukázalo sa, že v rozpore s tým, čo sa zdá, je to jednoduchšie, ako by ste si mohli myslieť. Stačí vám niekoľko výrobkov, za ktoré zaplatíte do desiatich zlotých.

Poriadna kvapalina do ostrekovačov je nevyhnutnosťou pre každého vodiča. S jej pomocou udržíte čelné sklo čisté a zlepšíte viditeľnosť, bez ktorej sa ľahko stane nehoda. Správny výrobok ľahko nájdete v obchodoch alebo na čerpacích staniciach. Ak však nechcete míňať veľa peňazí, môžete si ho úspešne vyrobiť doma.

Jednoduchý recept na letnú kvapalinu do ostrekovačov. Čo budete potrebovať?

Hotové kvapaliny do ostrekovačov sa zvyčajne delia na dva typy, ktoré sa líšia nielen zložením, ale aj vlastnosťami. V teplejších mesiacoch, t. j. hlavne na jar a v lete, budete potrebovať iba bežnú kvapalinu. Pripravíte ju zo 4 litrov destilovanej vody, ktorá zabráni vzniku šmúh, a necelej polievkovej lyžice prostriedku na umývanie riadu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Teraz stačí oba produkty dôkladne premiešať a prípravok je pripravený na použitie. Používajte ho len vtedy, keď teplota vonku neklesne pod nulu.

Ako si vyrobíte celoročnú kvapalinu do ostrekovačov? Je to jednoduchšie, ako si myslíte

Zimná kvapalina do ostrekovačov nielenže udrží čelné sklá vášho vozidla v bezchybnom stave, ale postará sa aj o to, aby ste sa zbavili prípadného ľadu na nich. Ani sama nezamrzne. Prečo? Tajomstvo spočíva v extra produkte, ktorý nájdete v jej zložení. Čo teda potrebujete, aby bola kvapalina do ostrekovačov vhodná na celoročné použitie? Pripravte si:

  • veľkú misku alebo 5 l fľašu,
  • 4 l destilovanej alebo demineralizovanej vody,
  • 1 PL prostriedku na umývanie riadu,
  • 100 ml octu,
  • 250 ml izopropylalkoholu 70 %.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pokosenú trávu nevyhoďte ale zalejte vodou a prikryte. Zarobíte na tom

Výroba celoročnej kvapaliny do ostrekovačov je triviálna. Stačí naliať vodu do misky alebo fľaše, pridať ostatné prísady, dôkladne premiešať a potom naliať do uzatvárateľných nádob. Urobte to čo najrýchlejšie, aby sa alkohol neodparil. Vďaka tomu kvapalina nezamrzne, ani keď teplota vonku klesne pod bod mrazu.

One Reply to “Rozumní majitelia áut si takto doma lacno vyrábajú kvapalinu do ostrekovačov aj na zimu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *