Rozumní majitelia áut urobia toto so stieračmi pred zimou

stierace na aute

Hoci sú nenápadné, nesporne nám pomáhajú jazdiť bezpečne. Najčastejšie ich používame, keď prší alebo sneží. Čo však robiť, keď už nie sú svieže a pri každom pohybe vŕzgajú?

Prvý sneh je už za nami, čo len znamená, že poveternostné podmienky sa budú zhoršovať. Je to veľmi nepriaznivé obdobie pre mnohých vodičov, ktorí musia dbať na zvýšenú opatrnosť pri jazde nielen na zľadovatenom povrchu, ale aj v stene bieleho prašanu. Stojí za to skontrolovať svoje auto, aby vás pri jazde nepríjemne neprekvapilo. Poskytne vám to nielen komfort, ale aj bezpečnosť.

Čo robiť, keď stierače nefungujú tak, ako by mali?

Nepríjemný zvuk vŕzgajúcich stieračov nie je jediným problémom. Tento zvuk sám o sebe neznamená poruchu. Neznamená však, že fungujú bezchybne. Skutočné nebezpečenstvo nastáva, keď začne snežiť. Vtedy namiesto toho, aby sa stierače zbavili snehu, začnú ho rozmazávať po celom čelnom skle.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sa stane, ak doma dáte do rohov soľ. Zachraňuje to domácnosti

Preto nemáte jasný výhľad a všetko vám zakrývajú šmuhy zimnej kaše. Keď sa to stane, vodič nevidí vôbec nič, čo môže spôsobiť nehodu. Oplatí sa dôkladne pozrieť na stierače čelného skla, ktoré zvyčajne zlyhávajú v dôsledku mechanického poškodenia. Problém môžete ľahko odstrániť obyčajnou handričkou alebo látkovou handrou. Stačí nimi utrieť povrch gumy a pravdepodobne začnú perfektne fungovať.

Nepríjemný zvuk zvyčajne spôsobujú nečistoty, ktoré sťažujú činnosť lamiel. Veľmi často sa za stierače dostáva lístie, peľ stromov a dokonca aj kúsky ľadu. Pravidelné čistenie tejto súčasti bude veľkým prínosom a vy sa budete za volantom cítiť pohodlne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci stále nevedia, ako si čistiť zuby. Urobili ste ráno túto chybu aj vy?

Nové stierače a problém so šmuhami?

Šmuhy sú pre mnohých vodičov veľmi vážnym problémom, pretože stierače by mali fungovať bezchybne. Ukazuje sa, že nevzhľadné šmuhy na čelnom skle sú záležitosťou správnej polohy stieračov, pretože guma by mala kĺzať po skle pod správnym uhlom. Je potrebné dodať, že musí mať aj vôľu, ktorá pomáha pohybu stieračov nahor a nadol.

Stačí, ak stiahnete lamelu a potom vložíte kľúč do háčikovej západky. Tým sa stierač na jednej strane ohne do správnej polohy. Háčik stierača potom bude dokonale sedieť na čelnom skle – mal by s ním tvoriť pravý uhol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *