Rozzúrení diváci sa hromadne sťažujú na novú britskú televíznu šou, v ktorej sa dospelí muži vyzliekajú pred deťmi

0 naked

Britská televízna relácia zameraná na propagáciu pozitívneho vnímania tela ukázala dospelých mužov, ktorí sa vyzliekli pred deťmi. Program bol po odvysielaní prvej epizódy minulý utorok predmetom stoviek sťažností britskému úradu pre dohľad nad komunikáciou.

V programe „Nahá výchova“, ktorý vysiela Channel 4, vystupujú dospelí, ktorí sa vyzliekajú pred neplnoletými tínedžermi, od ktorých sa potom vyžaduje, aby sa vyjadrili k častiam tela, ktoré pred sebou vidia.

„Nikdy predtým som nevidel akože celého nahého muža,“ povedal jeden z tínedžerov producentom počas prvej epizódy.

„Je toho veľa na spracovanie. Nahí muži v skutočnom živote. Nikdy sme to naozaj nevideli,“ dodalo ďalšie mladé dievča po tom, čo sa štyria dospelí muži postavili pred skupinu detí a odhodili župany, aby sa obnažili.

Jeho moderátorka Anna Richardsonová pred prvou epizódou minulý týždeň povedala: „Ak ste zvedaví na svoje telo a svoju životnú cestu (nech už je akákoľvek), tak si ju nalaďte.“ Program opísala ako „vzdelávací, emocionálny a radostný“.

Britský úrad pre dohľad nad vysielaním Ofcom však po prvej epizóde dostal celkovo 930 sťažností od verejnosti, čo je oveľa viac ako 66 sťažností prijatých na druhý najhorší program minulý týždeň.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Jeden z dospelých účastníkov, Liam Halewood, v stredu šou obhajoval a v diskusii na GB News povedal, že do šou išiel, „aby jednoducho ukázal, že ľudia môžu byť sami sebou a byť sebavedomí“. Na otázku, či súhlasí s tým, že šou by sa mohla považovať za „zvrátenú“ a potenciálne nebezpečnú, účastník túto predstavu odmietol.

Halewooda v jeho analýze relácie spochybnil politický komentátor Connor Tomlinson, ktorý prezradil, že epizóda identickej relácie vyrobenej v Dánsku musela byť nedávno stiahnutá, pretože sa zistilo, že jeden z účastníkov je odsúdený pedofil.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Vysielateľ Channel 4 dôrazne obhajoval túto šou a jej zámery. Jej šéf obsahu Ian Katz v reakcii na kritiku napísal: „Každý, kto naznačuje, že relácia Channel 4 Naked Education propaguje pedofíliu alebo zneužíva deti, ju takmer určite nepozeral.

„Tento program je protiváhou nebezpečným mýtom a toxickým obrazom, ktorými sú tínedžeri bombardovaní, tým, že im ukazuje skutočné, normálne telá a zapája ich do otvorenej a bezpečnej diskusie o nich.

„Ťažko si predstaviť jasnejší príklad hodnotného verejnoprávneho vysielania, ktoré by spochybňovalo mylné predstavy, ktoré u mladých ľudí príliš často vyvolávajú úzkosť a pocity nedostatočnosti,“ dodal.

Spolumoderátor relácie, Dr. Alex George, dodal: „Cieľom relácie je pozitívne vnímanie tela a vzdelávanie ľudí o tom, ako v skutočnosti vyzerajú ‚normálne‘ telá.

„Hovoríme o všetkom od starnúceho tela až po veľkosť [penisu] a odpovedáme na otázky, ktoré sa ľudia boja položiť,“ napísal na Instagrame.

„Predtým, ako sa rozhodneme, či sťažnosti prešetríme, posudzujeme ich z hľadiska našich pravidiel vysielania,“ uviedol v reakcii hovorca Ofcomu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *