Ukrajinec sa podpálil pred ukrajinským konzulátom v Krakove, aby vyzval svojich krajanov

Ukrainian Consulate in Krakow source Wikimedia 1

Pred ukrajinským konzulátom v Krakove sa podpálil 63-ročný Ukrajinec, ktorý údajne vyzval Ukrajincov, aby sa vrátili domov a bránili svoju krajinu pred Ruskom.

Podľa poľského komerčného rádia RMF FM sa incident odohral vo štvrtok skoro ráno, keď skupina ukrajinských občanov stála v rade pred budovou konzulátu v Krakove. Podľa očitých svedkov sa jeden muž začal správať čudne a hlasno kričať po ukrajinsky. Potom sa oblial tekutinou z fľaše a následne sa zapálil a v agónii utekal.

Svedkovia uviedli, že mužovi pomohli policajti, ktorí stáli na stráži konzulátu. Muž bol vážne popálený, ale pri vedomí. Bol prijatý do nemocnice, pričom lekári jeho stav označili za „vážny“ a „život ohrozujúci“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Miestna polícia zhromaždila výpovede svedkov. Tvrdili, že 63-ročný Ukrajinec vyzval stojacich v rade, aby sa vrátili do svojej vlasti a bránili ju pred Rusmi.

Podľa februárových údajov žije v Krakove približne 31 000 ukrajinských utečencov a 50 000 z nich dostalo čísla sociálneho poistenia. Ešte v apríli minulého roka sa odhadovalo, že 19 percent ľudí žijúcich v Krakove tvoria Ukrajinci.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Je čoraz pravdepodobnejšie, že Ukrajinci žijúci v Poľsku zostanú v krajine po skončení konfliktu s Ruskom. Prieskum uskutočnený v októbri minulého roka ukázal, že 17 percent ukrajinských utečencov plánuje zostať v Poľsku na neurčito bez úmyslu vrátiť sa na Ukrajinu. Ten istý prieskum v marci tohto roka však ukázal, že tento počet sa viac ako zdvojnásobil na 38 percent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *