Rusi práve spustili raketovú paľbu na celú Ukrajinu! Vojna ani z ďaleka nekončí

image 2

Dva obytné domy zasiahli v utorok popoludní v Kyjeve ruské strely. Ďalších niekoľko rakiet zostrelila protivzdušná obrana, informoval starosta mesta.

Výbuchy sa ozývajú aj v ďalších oblastiach Ukrajiny. Útoky sa odohrávajú deň po tom, čo sa na summite G20 zišli prezidenti USA a Číny, ktorí odsúdili ruské vyhrážanie sa jadrovými zbraňami. Ukrajinská hlava štátu Volodymyr Zelenskyj na summite zároveň predstavil desaťbodový plán na ukončenie vojny. Britský premiér Sunak na rovnakej akcii odkázal, že sa mal lídrom prísť postaviť ruský vodca Putin.

V Kyjeve a na ďalších miestach Ukrajiny vrátane Černihivskej oblasti na severe sa ozývajú výbuchy, uviedla agentúra Unian. Po celej Ukrajine okrem Ruska obsadeného Krymu bol dnes popoludní vyhlásený letecký poplach.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

V Sumskej oblasti na severe krajiny a v Odesskej oblasti na juhu zafungovala protivzdušná obrana. V pohotovosti sú aj Mykolajivská alebo Záporožská oblasť.

Vo Ľvove sú počuť výbuchy. Primátor mesta o tom napísal vo svojom telegrame. Ľvov sa nachádza asi 100 kilometrov od slovenských hranic.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Žitomyr zostal po ruskom ostreľovaní úplne bez elektriny. Informoval o tom starosta mesta Serhiy Suchomlin.

Agentúra DPA medzitým informovala, že ruský minister zahraničia Sergej Lavrov predčasne odišiel zo summitu G20 na Bali ešte pred jeho koncom a oficiálnym prijatím záverečného vyhlásenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *