Rusi práve zasiahli americký dron nad Čiernym morom

a70166e5 f56d 4dd1 a1d8 e14cbd3765ad dam

Ruská stíhačka v utorok nad Čiernym morom zostrelila americký dron, informovali vzdušné sily.

Americká armáda obvinila ruskú stíhačku zo zrážky s americkým bezpilotným leteckým systémom nad Čiernym morom, uvádza sa vo vyhlásení európskeho velenia Spojených štátov.

„Dve ruské lietadlá Su-27 dnes nad Čiernym morom nebezpečne a neprofesionálne zachytili bezpilotné lietadlo MQ-9 amerických vzdušných síl, ktoré operovalo v medzinárodnom vzdušnom priestore,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Vzťahy medzi Spojenými štátmi a Ruskom sa v posledných mesiacoch vyostrili. Hoci obe krajiny boli dlhoročnými protivníkmi, ruská invázia na Ukrajinu vyvolala rýchlu a tvrdú reakciu zo strany Spojených štátov, ktoré poskytli Ukrajine značné množstvo zbraní a uvalili na Rusko sankcie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Podľa vyhlásenia k incidentu došlo približne o 7:03 SEČ. Vzdušné sily uviedli, že Su-27 vylial palivo a letel pred MQ-9 „bezohľadným, ekologicky nešetrným a neprofesionálnym spôsobom“, čím preukázal „nedostatok kompetencií okrem toho, že bol nebezpečný a neprofesionálny“.

„Naše lietadlo MQ-9 vykonávalo rutinné operácie v medzinárodnom vzdušnom priestore, keď ho zachytilo a zasiahlo ruské lietadlo, čo malo za následok haváriu a úplnú stratu MQ-9,“ povedal generál amerického letectva James Hecker, veliteľ vzdušných síl USA v Európe a Afrike. „V skutočnosti tento nebezpečný a neprofesionálny čin Rusov takmer spôsobil haváriu oboch lietadiel.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Rusko na vyhlásenie vzdušných síl do zverejnenia nereagovalo.

One Reply to “Rusi práve zasiahli americký dron nad Čiernym morom”

  1. amíci nech si lietajú nad svetovým obchodným centrom a Wall street, môžu sem tm naraziť doo nejakého mrakodrapu… a Čiernemu moru nech sa radšej vyhnú, tam nemajú čo robiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *