Rusi práve zasiahli americký dron nad Čiernym morom

a70166e5 f56d 4dd1 a1d8 e14cbd3765ad dam

Ruská stíhačka v utorok nad Čiernym morom zostrelila americký dron, informovali vzdušné sily.

Americká armáda obvinila ruskú stíhačku zo zrážky s americkým bezpilotným leteckým systémom nad Čiernym morom, uvádza sa vo vyhlásení európskeho velenia Spojených štátov.

„Dve ruské lietadlá Su-27 dnes nad Čiernym morom nebezpečne a neprofesionálne zachytili bezpilotné lietadlo MQ-9 amerických vzdušných síl, ktoré operovalo v medzinárodnom vzdušnom priestore,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Vzťahy medzi Spojenými štátmi a Ruskom sa v posledných mesiacoch vyostrili. Hoci obe krajiny boli dlhoročnými protivníkmi, ruská invázia na Ukrajinu vyvolala rýchlu a tvrdú reakciu zo strany Spojených štátov, ktoré poskytli Ukrajine značné množstvo zbraní a uvalili na Rusko sankcie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Podľa vyhlásenia k incidentu došlo približne o 7:03 SEČ. Vzdušné sily uviedli, že Su-27 vylial palivo a letel pred MQ-9 „bezohľadným, ekologicky nešetrným a neprofesionálnym spôsobom“, čím preukázal „nedostatok kompetencií okrem toho, že bol nebezpečný a neprofesionálny“.

„Naše lietadlo MQ-9 vykonávalo rutinné operácie v medzinárodnom vzdušnom priestore, keď ho zachytilo a zasiahlo ruské lietadlo, čo malo za následok haváriu a úplnú stratu MQ-9,“ povedal generál amerického letectva James Hecker, veliteľ vzdušných síl USA v Európe a Afrike. „V skutočnosti tento nebezpečný a neprofesionálny čin Rusov takmer spôsobil haváriu oboch lietadiel.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Rusko na vyhlásenie vzdušných síl do zverejnenia nereagovalo.

One Reply to “Rusi práve zasiahli americký dron nad Čiernym morom”

  1. amíci nech si lietajú nad svetovým obchodným centrom a Wall street, môžu sem tm naraziť doo nejakého mrakodrapu… a Čiernemu moru nech sa radšej vyhnú, tam nemajú čo robiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *