Rusi by už mali na Ameriku vypustiť jadrovú bombu, hovoria už otvorene v ruskej televízii

Putin AP 18354412373547 2500 1200x710 1

V diskusii v ruskej štátnej televízii sa objavila možnosť, že Moskva rozmiestni rakety, ktoré budú namierené proti krajinám podporujúcim Ukrajinu.

Ruský generál vo výslužbe Jevgenij Bužinskij na televíznom kanáli Rossija 1 navrhol, aby sa proti Západu použili zbrane ako Poseidon a Burevestnik, aj keď tieto rakety budú pripravené na použitie až „o rok alebo dva“.

„Poseidon však už bol otestovaný,“ povedal, čo podnietilo moderátora Vladimíra Solovjova, aby povedal, že by ho rád videl v akcii. „Samozrejme, že by sme chceli,“ odpovedal Bužinskij.

Ruské štátne agentúry v januári informovali, že sa vyvíja prvá súprava supertorpéd Poseidon schopných niesť jadrové zbrane, ktorá sa má umiestniť na jadrovej ponorke Belgorod. Prvýkrát to oznámil Vladimir Putin v roku 2018, pričom predstavitelia Spojených štátov aj Ruska opísali Poseidon ako zariadenie schopné vyvolať rádioaktívne oceánske vlny, ktoré urobia pobrežné mestá neobývateľnými.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Hostia relácie Večer s Vladimirom Solovjovom sa opakovane vyhrážali jadrovým potenciálom Ruska a Putinovu inváziu na Ukrajinu vykresľovali ako zástupnú vojnu medzi Moskvou a NATO.

Solovjov povedal, že by rád „videl Sarmat aj v akcii“, pričom mal na mysli hypersonickú raketu s jadrovým motorom s kódovým označením „Satan 2“, ktorou sa Putin tiež chválil. „Ak sú drzí,“ povedal, keď opisoval konanie západných krajín, „uvidíme to v akcii.“

Bužinskij varoval divákov, že ďalšie angažovanie sa západných krajín na Ukrajine by mohlo znamenať, že „všetko sa skončí Poseidonom a cunami, 300 alebo 500-metrovou vlnou“. Solovjov ho prerušil a povedal: „A potom už Veľká Británia nebude.“

„Áno, Veľká Británia už určite nebude, hovorím o Spojených štátoch,“ povedal Bužinskij, na čo Solovjov zažartoval: „Ak sa [ Rišo] Sunak odplaví, koho bude musieť [Emmanuel] Macron pobozkať,“ narážal na úzke vzťahy medzi britským premiérom a francúzskym prezidentom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Margarita Simonyanová, šéfka kanála RT, v rozhovore spomenula kanadského premiéra Justina Trudeaua a povedala ruskú frázu „opyat s Trudeau“, čo v preklade do slovenčiny znamená „opäť s Trudeauom“.

„Opyat s Trudeau“ je hra s ruským výrazom „Opyat s trudom“, čo znamená „opäť s ťažkosťami“, ako zdôraznil Solovjov. On aj Simonyan sa na tejto slovnej hračke zasmiali.

Apokalyptické, ale zároveň akosi odľahčené vtipkovanie zverejnil v utorok na Twitteri Francis Scarr z BBC Monitoring, ktorý interakciu Večera s Vladimirom Solovjovom označil za „ďalší úplne normálny večer v ruskej štátnej televízii“, v ktorom hostia a moderátor „fantazírovali“ o „jadrovej cunami, ktorá pohltí Britániu“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *