Rusi varujú Grékov, ak pošlú Ukrajine systém S-300: Toto sa stane, ak to urobíte!

shutterstock 1060322780

Stály predstaviteľ Ruska na Kryme Georgij Muratov varoval Grécko, aby na Ukrajinu neprevádzkovalo protilietadlové raketové systémy S-300 ruskej výroby, a uviedol, že by to bol „iracionálny prejav nepriateľstva voči Rusku“.

V rozhovore pre ruskú štátnu tlačovú agentúru RIA Novosti Muratov povedal: „Takýto krok Atén by bol nielen iracionálnym prejavom nepriateľstva voči Rusku, ale aj nebezpečným krokom voči vlastným národným záujmom, čo už teraz rezonuje v gréckej verejnej mienke“.

Predtým minister obrany Nikos Panagiotopoulos priznal, že grécka vláda je pripravená poslať systémy protivzdušnej obrany S-300 z Kréty na Ukrajinu, ak USA „namiesto nich nainštalujú systémy Patriot“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Agentúra RIA Novosti vysvetlila, že presun zbraní ruskej výroby na Ukrajinu pod tlakom Spojených štátov by znamenal, že grécka protivzdušná obrana by prišla o spôsobilosti, ktoré turecká strana nepozná a nemôže im čeliť.

„Ale možno pre gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa je väčšou prioritou mať dobré vzťahy s Joeom Bidenom,“ uvádza sa v článku.

„Napríklad nahradenie S-300 za Patrioty zníži dosah pozemnej protivzdušnej obrany zo 150 km na 75 km!“ dodáva článok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Diplomatický incident s Tsiprasom

Srbské médiá medzitým informovali, že veľvyslanec Ruska v Srbsku Alexander Bocan bol „nútený“ opustiť zjazd Srbskej socialistickej strany (SPS) „kvôli hlavnému lídrovi gréckej opozície Alexisovi Tsiprasovi“.

Z tlačových správ vyplýva najmä to, že ľavičiar Tsipras vo videoposolstve označil ruskú inváziu na Ukrajinu za nezákonnú a zdôraznil, že ide o „porušenie medzinárodného práva, ktoré nemožno akceptovať“.

„Grék [Tsipras] začal s úplne nepodloženými, falošnými obvineniami voči Rusku, začal ohovárať moju krajinu,“ napísal Botsan na Twitteri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *