Ruského tenistu chceli vyprovokovať ukrajinskou vlajkou! Jeho reakcia ich musela pekne schladiť

Snimka obrazovky 257

Ukrajinský fanúšikovia sa v zápase 2. kola grandslamového Australian Open postarali o ďalšiu bizarnú scénu tohto turnaja. Na ruského tenistu Andreja Rubľova totiž namierili ukrajinskú vlajku. Ten po triumfe nad Fínom Emilom Ruusuvuorim postúpil do 3. kola, informuje o tom Šport Pravda

V momente, keď stál ruský tenista čelom k tribúne, zodvihli priaznivci ukrajinskú vlajku namierenú tak, aby mal na ňu Rubľov priamy výhľad.

Ukrajinci mali za cieľ Rubľova zjavne vyprovokovať no nevyšlo im to podľa ich predstáv. Rus s tým nemal vôbec žiadny problém. Ten kto chcel požiadať fanúšikov o stiahnutie vlajky bol samotný rozhodca.  Na to ale zasiahol Rubľov a povedal: „Všetko je v poriadku, neodstraňujte vlajku.“ Jediné čo tenistovi prekážalo, boli urážlivé pokriky.

“Nešlo o vlajku. Rozhodcovi som hneď povedal, že vlajka mi nevadí. Títo fanúšikovia môžu vyvesiť akúkoľvek vlajku, je mi to jedno. Úplne chápem situáciu,” povedal tenista na tlačovej konferencii.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

“Bolo to tak, že na mňa začali kričať dosť nepríjemné slová a veci. Povedal som rozhodcovi: Nejde o vlajku, ale môžete im povedať, aby na mňa aspoň nekričali tie veci počas výmeny strán,” dodal.

Vyzerá to tak, že provokácia zo strany Ukrajincov je tak akceptovateľná a u sotva nikoho nevyvolala pobúrenie. A to ani u organizátorov, ktorí mali s podobným incidentom nedávno dočinenia, no ich reakcia bola v tomto prípade neporovnateľná.

V utorok sme vás informovali o zákaze ruských a bieloruských vlajok na  tenisovom grandslame roka Australian Open. Organizátori týmto spôsobom zareagovali na incident zo zápasu 1. kola dvojhry medzi Ukrajinkou Katerynou Baindlovou a Ruskou Kamillou Rachimovovou, počas ktorého sedeli na tribúne fanúšikovia s ruskou vlajkou a v tričkách s podobizňou prezidenta Vladimira Putina.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

„V areáli Melbourne Parku sú zakázané ruské a bieloruské vlajky. Náš pôvodný zámer bol, že fanúšikovia si ich môžu priniesť so sebou do hľadiska, no nemôžu ich použiť, aby nespôsobili rozruch. Po pondelňajšom incidente sme pristúpili k okamžitému zákazu,” citovala agentúra AFP vyhlásenie predstaviteľov Austrálskej tenisovej federácie.

Moskva označila zákaz za „neakceptovateľné spolitizovanie športu”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *