Slováci v referende ukázali, že im táto vláda nevadí. Naď a Matovič sa už vysmievajú

Untitled 1 12

Dnes sa konalo referendum, ktoré mohlo vyvolať predčasné voľby ešte tento rok. Volebné miestnosti sa uzavreli po 22-hej hodine. Voliči mohli zmeniť Ústavu, ktorý by dovolila skrátiť volebné obdobie len 76 poslanci v parlamente alebo ďalším referendom.

Podľa doterajších informácii je asi referendum neplatné. Napríklad v Nitre prišlo len okolo 30% ľudí. Aby bolo referendum platné, musí prísť viac ako 50% oprávnených voličov.

Aby bolo referendum platné, musela by sa na ňom zúčastniť nadpolovičná väčšina oprávnených voličov, čo je približne 2,2 milióna ľudí.

Podľa hovorkyne mesta Trnava Veroniky Majtánovej volebná účasť vo večerných hodinách dosahovala v Trnave zhruba 23 percent.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neodpájate po nabíjaní notebook zo zásuvky? Hrozí toto. Vedeli ste?

Voliči o referendum v Prešove výraznejší záujem nejavia. Účasť odhadujú v komisiách medzi 20 až 30 percent, čo na platnosť referenda nestačí.

Účasť na referende v obci Rovinka v okrese Senec je o 20:00 podľa predsedníčky okrskovej komisie Sone Jurigovej približne 20 percent.

Účasť na referende v okrsku č. 4 v bratislavskej mestskej časti Lamač bola po 19:30 približne 26 percent. Informovala o tom predsedníčka okrskovej komisie Lenka Rebrová, ktorá predpokladá, že celková účasť bude okolo 28 percent.

Neúspešnému referendu sa už vysmieva aj doterajší minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nápoj, ktorý hydratuje lepšie ako voda. Vedeli ste to?

„Filozof Blaha bude dnes mimoriadne frustrovaný z toho, ako ich vysnívané referendum ľudia svojim odignorovaním vysmiali… Keby som bol baran, bežím kadeľahšie…“ a do obrázku pridal animáciu muža, ktorý si niekam nesie barana.3

„Prieskumy hovoria, že skoro až 90% nechce súčasnú vládu … tak dnes teda uvidíme, ako veľmi sa líšia prieskumy ala “čo sa babe chcelo” od reálnej vôle ľudu.“ napísal na sociálnej sieti Igor Matovič.

Niekoľko desiatok minút pred koncom hlasovania sa k referendu vyjadril aj Juraj Krúpa:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *