Ruský politológ tvrdo o Slovensku: Krátkozraká krajina, ktorá mohla profitovať, ale stratila všetko

heger zelensky ukrajina

Známy ruský politológ Vadim Truchačev na sociálnej sieti reagoval na odovzdanie 13  slovenských stíhačiek MiG – 29 Ukrajine. Tento akt okomentoval ako príklad krátkozrakej politiky krajiny, ktorá sa mohla stať mostom medzi EÚ a Ruskom a hromadiť zisky ako sprostredkovateľ z vyjednávania s Ruskom. Namiesto toho sa Slovensko stalo len perifériou EÚ a Rusko ho na dlhé roky vyradilo zo zoznamu partnerov

„Slovensko ohlásilo presun 13 lietadiel na Ukrajinu. Príklad krátkozrakej krajiny. A pritom mohli profitovať z vyjednávania…” komentuje známy ruský politológ Vadim Truchačev odovzdávanie slovenskej bojovej techniky Ukrajine.

Situáciu ohľadom odovzdania slovenských Migov vníma ako krátkozrakú politiku Slovenska, ktoré nielenže prišlo o svoje vzdušné sily, ale svojim neprezieravým konaním sa samo pripravilo o možnú vyjednávaciu pozíciu sprostredkovateľa. Ruská federácia totiž Slovensko na dlhé roky vyradí zo zoznamu svojich partnerov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

„Slováci dokázali prísť o svoje vzdušné sily. Teraz na oblohe krajiny hliadkujú Česi a Poliaci. A to všetko len preto, aby ukázali „euroatlantizmus”. Keby bolo vedenie krajiny prezieravejšie, Slovensko mohlo pôsobiť ako sprostredkovateľ. Krajina vôbec nie je rusofóbna, ale zároveň katolícka a celkom európska,” uvažuje Truchačev.

Ruský politológ vo svojom príspevku ďalej konštatuje, že Slovensko nasledovalo príklad bratského Česka a zničilo vzťahy s Ruskou federáciou, pričom poukázal na zmarenú šancu Slovenska byť mostom medzi EÚ a Ruskom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

„Po bratskom Česku však (Slovensko) radšej zničilo vzťahy s Ruskom a zostalo po nich rozbité koryto. Česi však majú svetu aspoň čo ponúknuť. Slováci nemajú nič. Ich jedinou šancou je byť mostom medzi EÚ a Ruskom. Tento most si však sami podpálili. Teraz Rusko vyškrtlo Slovensko zo zoznamu svojich partnerov na dlhé roky. A pre EÚ zostáva chudobnou perifériou…”

V závere Truchačev naznačil, že Slovensku okrem deklarovaných znakov štátnosti a suverenity toho už veľa nemá.

„O čo bojovali, to dostali. Krajine zostala len vlajka, znak a hymna nezávislosti. To je všetko,” skonštatoval Truchačev.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *