Rybár prezradil trik na komáre, ktoré budú od vás utekať ako o život

komare

Jarné a letné obdobie je obdobím, keď mraky komárov sťažujú pobyt vonku. Existuje však účinný spôsob, ako ich odradiť. Stačí, ak siahnete do kuchynskej skrinky. Pozrite sa, ako odpudzovať komáre osvedčenou „rybárskou“ metódou

Tento hmyz je nezvaným hosťom na rôznych letných stretnutiach a v domácnostiach. Ich uštipnutia sú bolestivé a spôsobujú úporné a dlhotrvajúce svrbenie. Existuje však účinný prostriedok, ktorý komáre rýchlo odoženie a navyše zanechá príjemnú vôňu.

Ako odpudzujete komáre?

Stačí, ak po ranných raňajkách necháte za sebou kávovú usadeninu. Ich vôňa je pre komáre neuveriteľne dráždivá. Táto metóda je zároveň šetrná k životnému prostrediu, pretože kávová usadenina sa opätovne použije a neskončí v koši.

Kľúčom k tejto metóde je dym, ktorý vzniká pri zapálení kávy – vytvára hustú bariéru, ktorá je pre hmyz nepreniknuteľná. Stojí za zmienku, že kávová usadenina – v porovnaní s inými repelentmi, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť naše zdravie – je pomerne lacným špecifikom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo dávať čajové vrecúško do záchodu? Rozumní ľudia vedia prečo

Káva sa dá použiť dvoma spôsobmi. Prvým je opätovné použitie usadeniny a druhým je použitie čerstvo zomletých zŕn. Pri spôsobe praženia usadenín je kľúčové ich úplné vysušenie (napr. na slnku) – aby stratili svoju vlhkosť. Až potom sa môžu nasypať do žiaruvzdornej nádoby a zapáliť zápalkou alebo zapaľovačom. Nezabudnite nádobu umiestniť na bezpečné miesto, ktoré sa nezapáli, pretože káva pri zapálení iskrí. Tento spôsob sa osvedčí v domácnosti aj v záhrade a vôňa kávy vás poteší.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte a naneste na škáry a silikón. Budú snehobiele

Ďalšie spôsoby odpudzovania komárov

Na parapety okien a balkóny sa oplatí vysadiť rastliny, ktoré účinne odpudzujú komáre. Najlepšie funguje citrónová tráva, levanduľa, pelargónia a eukalyptus. Silná vôňa odradí komáre od vášho domu a záhrady.

Komáre odpudzujú aj éterické oleje, pričom obzvlášť nápomocné budú vône citróna, levandule a mäty. Zmiešajte niekoľko kvapiek vybraného oleja s vodou a nalejte do fľaštičky s rozprašovačom, potom nastriekajte a zotrite parapety, okná a záhradný nábytok. Túto činnosť však treba často opakovať, pretože vôňa vyprchá.

UV lampy vyžarujú svetelné vlny, ktoré komáre neznášajú. Oplatí sa ich okolo domu namontovať niekoľko.

Dobrou voľbou sú aj domáce pasce na komáre (pripravené v plastovej fľaši z jablčného octu s cukrom).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *