Prví Slováci odhalili, čo sa odohráva po novom v Chorvátsku. Slovenky to pekne schytali

chorvatsko ceny

Státisíce Slovákov sa aj tento rok pokúsia prežiť šťastnú dovolenku v Chorvátsku. Iste, je to tradícia, ale v tejto krajine je to čoraz ťažšie. Okrem toho, že je v lete doslova zaplavená turistami, ceny sú tu dosť premrštené a miestni obyvatelia vymysleli naozaj nepríjemné veci, ktoré vám môžu dovolenku pokaziť.

Už to nie je ako kedysi

Je pravda, že je len málo miest, kde nájdete toľko prírodných krás, a ak máte šťastie a more nie je príliš znečistené, aj pekné kúpanie, ale niekedy sa oplatí položiť si otázku, či to ešte stojí za to a či radšej nevyskúšať niečo nové. Pre niektorých môže byť posledným impulzom zavedenie eura, ktoré spôsobí ďalšie zvýšenie cien o 15 % v porovnaní s už aj tak veľmi vysokými cenami z minulého roka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neodpájate po nabíjaní notebook zo zásuvky? Hrozí toto. Vedeli ste?

Prví turisti z Chorvátska hlásia aj nepríjemné veci súvisiace s presadzovaním zákonov o verejnom poriadku. Minuloročná sezóna, keď krajina doslova praskala vo švíkoch, vyvolala medzi miestnymi obyvateľmi veľkú nevôľu. Obyvatelia miest začali požadovať, aby sa turisti správali slušne, pretože pri takomto počte je už akákoľvek benevolencia ťažká.

Napríklad opatrenia proti nahote, ktoré boli zavedené na centrálnej úrovni, sa budú musieť v niektorých turisticky obľúbených lokalitách presadzovať s ešte väčšou vehemenciou, pretože sa treba zaoberať miestnymi predpismi. Jednoducho povedané, nebudete môcť byť v plavkách nikde inde ako na vyhradených plážach, nehovoriac o uliciach miest, čo majú napríklad Slováci veľmi radi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali sypať soľ do rohov izieb. Vedeli ste, čo to robí?

Radšej sa poučte

S trochou nadsázky sa dá povedať, že ľudia zo Slovenska si na začiatku dovolenky oblečú plavky a potom sa z nich už neprezliekajú. Nosia ich z pláže do mesta a dokonca aj do reštaurácií na večeru. U miestnych obyvateľov sú tým povestní. No a tým sa to zrejme končí.

Prví turisti hlásia, že toto opatrenie sa skutočne presadzuje, a ak ho nebudete rešpektovať, dostanete pokutu vo výške mnoho tisíc dolárov, a to niekoľkokrát, kým sa nepoučíte.

Napríklad v Splite našli pri vode dve turistky v plavkách. Miestni obyvatelia to okamžite videli a zavolali hliadku. Polícia bola pripravená zasiahnuť a pokutovať ženy za nevhodné oblečenie, ale na nahlásenom mieste ich nechytili.

2 Replies to “Prví Slováci odhalili, čo sa odohráva po novom v Chorvátsku. Slovenky to pekne schytali

  1. „…dostanete pokutu vo výške mnoho tisíc dolárov…“
    To vážne dolárov? V Chorvátsku?
    🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *