Rýchli trik ako schladiť horúce auto. Urobte týchto pár vecí

pexels tobi 620335

Auto ponechané na slnku sa rýchlo zahrieva. Keď do neho nastúpite, máte pocit, že ste v saune. Aj keď máte klimatizáciu, chvíľu trvá, kým sa vo vnútri ochladí. Tu je niekoľko tipov, ako rýchlo ochladiť auto, keď sa z oblohy valí horúčava.

V lete sú vysoké teploty nepríjemné vonku aj vo vnútri domu a auta. Triky na prežitie horúčav majú cenu zlata. Jeden z nich vám umožní rýchlo a účinne ochladiť auto bez použitia klimatizácie. Stačí urobiť jednu jednoduchú vec.

Ako sa počas horúceho dňa zvyšuje teplota v aute?

Interiér auta ponechaného na slnku sa zahreje v okamihu. Keď je vonku 24 °C, teplota v aute rýchlo stúpne na 34 °C. Do pol hodiny je vo vnútri už viac ako 40 °C. Počas najhorúcejších dní sa auto zmení na saunu na kolesách a teplota vo vnútri môže dosiahnuť až 60 °C.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Melónové šupky zalejte na niekoľko dní a sledujte, čo sa stane

Preto by ste v zaparkovanom vozidle nemali ani na chvíľu nechať deti alebo domáce zvieratá. Takisto nie je dobrý nápad nastupovať do rozpáleného auta. Budete celí spotení skôr, ako vás vôbec napadne zapnúť klimatizáciu (ak ju vôbec máte). Chladenie auta týmto spôsobom tiež trvá dlho a spotrebuje veľa energie.

Ako ochladíte svoje auto?

Pri hľadaní spôsobov, ako sa vyrovnať s horúcim počasím, sa radi pozrieme na to, ako sa s vysokými teplotami vyrovnávajú ľudia v krajinách, kde je oveľa teplejšie podnebie ako u nás. Práve od nich sme si požičali trik, ktorý nám umožňuje rýchlo ochladiť auto. Keď je interiér auta veľmi horúci, otvorte okno na strane vodiča. Potom prejdite na druhú stranu auta, otvorte dvere na strane spolujazdca a dynamicky ich zatvorte. Oplatí sa ich zabuchnúť dostatočne silno, aby ste dosiahli lepší efekt.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Cítite sa po káve stále ospalí a vôbec nemáte viac energie? Toto robíte zle

Prečo tento trik funguje?

Pravdepodobne sa pýtate, ako zabuchnutie dverí pomáha ochladiť auto? Celý proces vyzerá z boku dosť bizarne a navyše spôsobuje veľký hluk. Stojí teda za to vystaviť sa prekvapeným pohľadom okoloidúcich? Podľa nášho názoru sa to oplatí. Princíp tohto triku je veľmi jednoduchý. Keď zabuchnete dvere, horúci vzduch z vnútra auta sa „pretlačí“ cez otvorené okno na druhej strane. Vďaka tomu je vo vnútri okamžite oveľa chladnejšie. Tento postup môžete pre lepší efekt zopakovať aj niekoľkokrát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *