Rýchlo si na oknách nastavte zimný režim. Ušetrí vám to veľa peňazí

okna zimny rezim

Jeseň a zima sú pre naše peňaženky náročným obdobím. Hlavne kvôli vysokým cenám vykurovania. Či už kúrime plynom, uhlím alebo elektrinou, môžeme urobiť jednu vec, aby nám teplo z domu tak rýchlo neutekalo.

Tento jednoduchý trik zabezpečí, aby sa do nášho domu nedostal cez okná žiadny chladný vzduch. Ako jednoducho utesníte svoje okná?

Ako uniká teplo z našich domovov?

Vonku sa ochladzuje a na mnohých miestach napadol prvý sneh. Vďaka tomu je pre nás čoraz nevyhnutnejšie vykurovať naše domovy. Bohužiaľ, teplo uniká naozaj rýchlo. Môžeme s tým niečo urobiť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite hladkať vaše paradajky v záhrade a ostanete prekvapení, čo sa stane

Nízke teploty sa do našich domovov často dostávajú cez netesniace dvere alebo netesniace okná. Aj tie moderné plastové okná môžu cez našu nevedomosť prepúšťať chladnejší vzduch.

Mnohé moderné okná majú prepínač letné/zimné. Jeho preklopením môžeme udržať náš domov dlhšie teplejší. Napovieme vám, kde sa tento prepínač nachádza.

ogrzewanie okna 69d6a8cdbb

Ako utesniť svoje okná?

Tesné okná sú počas vykurovacej sezóny nevyhnutné. Vďaka tomu sa teplo v dome udrží dlhšie. Prepínač leto-zima nájdete, keď otvoríte okno. Nachádza sa vo výške kľučky.

Letný režim v moderných oknách umožňuje voľné prúdenie vzduchu, zatiaľ čo zimný režim je oveľa tesnejší. Stačí, ak pomocou bežného kľúča nastavíte prítlak tesnenia. V niektorých prípadoch je však lepšie ponechať letný režim zapnutý aj v zime. Vysvetlíme vám prečo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Osviežuje v horúčavách a upokojuje telo. Doma ho pijeme po litroch
Projekt bez nazwy 6 7c49ef496f

Kedy nám môžu netesné okná pomôcť?

Netesné okná budú naším spojencom, ak máme doma problém s vetraním. V takejto situácii môžu znížiť hromadenie vlhkosti a výskyt plesní v dome. Letný režim sa oplatí ponechať zapnutý, ak sú okná nadmerne zaparované.

Ak chceme ušetriť na vykurovaní, oplatí sa prepnúť na zimný režim. V niektorých prípadoch však môžeme jednotlivé okná ponechať v letnom režime.

Projekt bez nazwy 8 9fdc76ba99

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *