Šupky z mandarínka zalejte octom a nechajte týždeň tak

mandarinky v octe

Mnohé zdanlivo nepotrebné veci môžu mať naozaj fantastické využitie. Tým, že im dáte druhý život, nielenže vykonáte činnosť v duchu menšieho odpadu, ale aj ušetríte nemalé množstvo peňazí. Takto môžete využiť mandarínkové šupky. Zistite, na čo sa dajú použiť.

Prírodné a ekologické riešenia sú často lacnejšou alternatívou mnohých bežných predmetov, čistiacich prostriedkov a dokonca aj dekorácií. Najmä ak použijete odpadové materiály, ktoré by aj tak skončili v koši.

Okrem iného môžete netradične využiť šupky z ovocia, ktoré má práve sezónu. Ako využijete šupky z mandarínok? Je to jednoduchšie, ako si myslíte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Banánový čaj má úžasné účinky. Vyskúšajte ho a uvidíte

Čo môžete vyrobiť zo šupiek mandarínok? Vyskúšajte to raz a už ich nikdy nevyhodíte

Ak nazbierate niekoľko hŕstok mandarínkových šupiek, môžete ich opätovne použiť neobvyklým, ale užitočným spôsobom. Môžete z nich vyrobiť prírodný a ekologický čistiaci prostriedok, ktorý skvele vyčistí mnohé povrchy.

Stačí, ak si necháte šupky z niekoľkých mandarínok a potom ich vložíte do nádoby. Takto pripravené šupky musíte zaliať liehovým octom.

Pohár dobre uzavrite a odložte na chladné, tienisté miesto aspoň na týždeň. Po uplynutí tejto doby tekutinu jednoducho sceďte a použite.

Domáci zvyšok čistiaceho prostriedku. Umyje všetko v dosahu do lesku

Ocot po precedení šupiek môžete použiť niekoľkými spôsobmi. V prvom rade sa ho oplatí zriediť vo vode v pomere 1:1 a potom naliať do fľaše s rozprašovačom. Takto ním ľahšie pokryjete rôzne povrchy, ktoré chcete vyčistiť. Dokonale odstráni usadeniny vodného kameňa, takže je fantastický na čistenie kúpeľne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte a naneste na škáry a silikón. Budú snehobiele

Môžete ho použiť aj na odstránenie pripálenín z rúry a prachu z nábytku. Čistiaci prostriedok na báze mandarínkového octu má jemnejšiu vôňu, takže aj keď nemáte radi vôňu octu, táto tekutina sa vám bude páčiť. Nahradí mnohé bežné čistiace prostriedky, čo vám ušetrí nemalé peniaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *