Šikovní ľudia už dávno dávajú tenisovú loptičku do prania

pranie tenisova lopticka

Rozmýšľali ste niekedy nad pridaním tenisových loptičiek do vašej bielizne? Ak ste o tomto triku ešte nepočuli, tak pravdepodobne nie. A možno sa pýtate, prečo by ste niečo také mali robiť. My vám to teraz prezradíme.

Ako sa zbaviť vlasov alebo chlpov na oblečení?

Existuje na to jednoduchý tip – do bubna práčky pridajte dve alebo tri nové a čisté tenisové loptičky.

Ak máte doma psy alebo mačky, určite viete, aký problém je neustále plienenie oblečenia. Samozrejme, máte k dispozícii rôzne valčeky alebo kefy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa chlpov zachytených na oblečení.

Ale práve tenisky pridané do práčky pri praní vám ušetria prácu. Zachytia chlpy alebo dokonca žmolky a vy nebudete musieť žmýkať alebo odierať každý kus oblečenia zvlášť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Naučte sa prať zimnú páperovú bundu, aby bola nadýchaná ako nová

Loptičky pomôžu aj proti pokrčeniu

Tenisové loptičky v bubne práčky pomáhajú aj proti pokrčeniu a poletovaniu. Vďaka loptičkám sa vaše oblečenie nezhrnie do klbka a po vybratí z práčky nebude tak pokrčené ako zvyčajne.

Čo ešte pridať do bielizne priamo v práčke?

Môžete skúsiť pridať do bielizne trochu jedlej sódy – pomôže vybieliť najmä biele oblečenie a pomôže zabrániť usadzovaniu vodného kameňa.

Na druhej strane je tu jedna rada, ktorá sa často spomína: pridávanie kyseliny citrónovej do bielizne. Pomôže síce pri praní, ale pri častom používaní sa môže začať lepiť na niektoré časti v práčke.

Všeobecné rady týkajúce sa používania práčky?

Práčku by ste nemali preťažovať bielizňou, ale nemali by ste ju púšťať ani poloprázdnu. V prvom prípade práčku zbytočne zaťažujete a bielizeň sa viac pokrčí, v druhom prípade plytváte vodou a elektrickou energiou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte tieto dve veci a myši sa už u vás doma neukážu

Vyberte bielizeň z práčky hneď, ako je hotová, a hneď ju roztiahnite a zaveste alebo vložte do sušičky. Opäť to pomôže proti pokrčeniu.

Raz za čas pridajte do práčky pracie prostriedky (buď kúpené v obchode, alebo prírodné, ktoré si môžete vyrobiť doma) a spustite prázdny cyklus. Zbavíte sa tak aj prípadných nečistôt alebo usadenín, ktoré by sa mohli na oblečenie prilepiť.

Posledný tip: skúste do bielizne pridať niekoľko kvapiek domáceho esenciálneho oleja. Vaša bielizeň bude voňať tak, ako to máte radi, a vôňa bude špecifická a príťažlivá pre vaše okolie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *