Škandál! Podnikatelia krachujú a minister Hirman je vraj na exotickej dovolenke pekne dlho!

karel hirman

Slovensko sa nachádza v náročnej situácii, ktorá sa týka najmä energetického sektora. Ako bol už štátny rozpočet schválený a domácnosti mali dostať sľúbené zastropené ceny za energie na rok 2023, živnostníci a malé firmy zatvárajú či krachujú pre vysoké platby za energie. Zálohové faktúry za energie sa počítajú v tisícoch eur a to môže pre tieto skupiny ľudí predstavovať veľký problém.

V takýchto ťažkých časoch by bolo potrebné, aby sa minister hospodárstva venoval riešeniu týchto problémov, avšak podľa posledných informácií sa minister rozhodol odísť na dovolenku do exotického zahraničia. Toto rozhodnutie vyvolalo veľkú kritiku, najmä od exministra financií Igor Matoviča. Matovič upozornil na tento „výlet“ ministra hospodárstva a v súvislosti s tým kritizuje, že sa jedná o druhého ministra hospodárstva, ktorý sa správa takto.

Matovič sa nechce dokonca zúčastniť na žiadnej ďalšej vláde, kde by Hirman bol ministrom. Kritizoval tiež v minulosti cesty exministra Sulíka a hovorí, že takéto správanie ministrov spôsobí podnikateľom škody v stovkách miliónov eur. Týmto spôsobom sa podľa neho totiž ministri správajú ako diletanti a neberú vážne svoje povinnosti a zodpovednosť v čase, keď by mali byť pre svoju krajinu prítomní a riešiť kritické problémy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Používate často mrazené mäso? Pri rozmrazovaní majte na pamäti jednu vec a bude ako čerstvé

Je nevyhnutné, aby sa minister hospodárstva vrátil z dovolenky a začal riešiť problémy, ktoré sa týkajú energetického sektora. Je potrebné, aby sa našli riešenia pre živnostníkov a malé firmy, ktoré sa potýkajú s vysokými cenami za energiu. Je tiež dôležité, aby sa ministri správali zodpovedne a boli prítomní v čase krízy, namiesto toho, aby sa vydávali na exotické dovolenky.

Navyše, táto situácia nielenže zvyšuje tlak na malé a stredné podniky, ale môže mať aj negatívny dopad na hospodárstvo celého štátu. Ak sa tieto problémy nebudú riešiť, môže to mať vážne dôsledky pre ekonomiku krajiny a pre životy obyvateľov.

Je dôležité, aby sa vláda rýchlo zaoberala týmto problémom a našla riešenia, ktoré pomôžu živnostníkom a malým podnikom prežiť v tejto ťažkej situácii. Tiež by ministri mali byť zodpovední za svoje činy a byť prítomní pre svoju krajinu v čase krízy, namiesto toho, aby sa vydávali na exotické dovolenky.

Ak sa vláda a ministri nezoberú tieto problémy vážne a nezačnú riešiť, môže to mať vážne dôsledky pre celé Slovensko.

„Vzhľadom na grandiózne zlyhanie ministra hospodárstva pri (ne)riešení zálohových platieb na energie … a skutočnosť, že si od Vianoc napriek ťaživej situácii užíva pokoj na trojtýždňovej exotickej dovolenke … neviem si predstaviť, že podporím akúkoľvek novú vládu, kde by pán Hirman mal byť ministrom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V obchodoch ju obchádzame. Šťava z nej je pre naše telo poklad

Jeden lenivý Diletant na mieste ministra hospodárstva si celý prvý polrok miesto riešenia energií užíval za štátne exotické dovolenky v Dubaji (čo v roku 2023 spôsobí podnikateľom škody za stovky miliónov eur) … tak teraz druhý, ktorý ho vystriedal, síce už za svoje, ale v čase ťažkej krízy, vegetí na druhej strane sveta.

Podal som demisiu, aby bol prijatý rozpočet a aby tak mohla byť poskytnutá okamžitá pomoc ľuďom s energiami za 3,5 miliardy eur, ktorú SaS tvrdošijne blokovala. Miesto toho, aby následne minister okamžite zabezpečil premietnutie pomoci do účtov za energie, ľuďom a firmám úplne zbytočne chodia infarktové zálohové platby.

Niekto si svoju prácu nespravil, pomoc ľuďom nedoručil, ale hlavne, že už oddychuje. Z hrušky dole a môže oddychovať koľko len chce.“ napísal Matovič na sociálnej sieti.

Ako uvádza portál topky.sk, informovali Ministerstvo hospodárstva a zisťujú, či sú tieto informácie o dovolenke šéfa rezortu pravdivé

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *