Skrytá funkcia záchodovej kefy, o ktorej vie málokto a zmení vám život

zachod kefa

Doma máme množstvo predmetov, ktoré si vyžadujú pravidelnú starostlivosť a údržbu. Jednou z nich je záchodová kefa, ktorá je často zanedbávaná, hoci je domovom mnohých baktérií. Ako teda správne čistiť záchodovú kefu a akú možnosť zvoliť?

Inovácie v dizajne WC kefy

Možno si myslíte, že WC kefa je len obyčajný nástroj bez akýchkoľvek špecialít. Omyl! Niektoré moderné WC kefy ponúkajú odnímateľnú rukoväť, do ktorej môžete pridať čistiaci prostriedok. Pri čistení sa potom tento čistiaci prostriedok postupne uvoľňuje, čo vedie k účinnejšiemu čisteniu záchodovej misy a zároveň dezinfikuje samotnú kefu.

Alternatívny spôsob čistenia kefy

Ak vaša kefa nemá túto inovatívnu funkciu, nemusíte zúfať. Existuje jednoduchý trik, vďaka ktorému môže byť vaša kefa vždy pripravená a čistá. Stačí naliať trochu čistiaceho prostriedku do nádoby, v ktorej kefku skladujete. Takto „namočená“ kefka bude nielen vždy pripravená na použitie, ale bude aj dezinfikovaná a príjemne voňať. Dbajte však na to, aby k nej nemali prístup malé deti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto u vás doma najviac míňa elektrinu. Radšej to používajte rozumne

Tipy na údržbu kefky

Aspoň raz týždenne by sa kefka mala dôkladne vyčistiť. Môžete si pripraviť jednoduchý roztok z pol šálky octu, polievkovej lyžice sódy bikarbóny a niekoľkých kvapiek peroxidu vodíka. Namočte kefku do tohto roztoku na niekoľko minút a potom ju opláchnite teplou vodou. Alternatívou je namočiť kefu na noc do záchodovej misy s jedlou sódou. Po 6 až 8 hodinách bude kefa vyzerať ako nová.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak toto neurobíte s radiátormi, nečudujte sa na konci roka nedoplatkom

Hygiena v kúpeľni

Na udržanie ideálnej hygieny v kúpeľni je potrebné dodržiavať niekoľko odporúčaní. Pri splachovaní by ste mali vždy zatvoriť veko toalety a zubné kefky by nemali byť umiestnené v blízkosti záchodovej misy. Je dôležité pravidelne používať čistiaci prostriedok na toaletu, často meniť uteráky a pravidelne prať rohože.

Nezabudnite tiež kontrolovať čistotu záchodovej misy, najmä ak ju používajú malé deti, a vždy si dôkladne a dlho umývajte ruky. Dodržiavanie týchto tipov zabezpečí čistú a hygienickú kúpeľňu, vďaka čomu budú vaše každodenné rituály príjemnejšie a bezpečnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *