Nemecký pár na Slovensku nechápe, že máme všetko drahšie a nižšie platy. Nechápu, ako vieme prežiť

nemci na slovensku

Na prieskum slovenskej krajiny sa vydala sympatická nemecká dvojica, ktorá s cieľom objavovať krásy Európy prechádza cez našu malú, ale pestrú krajinu. Ich cieľom bolo pôvodne Poľsko, avšak ich krátka zastávka na Slovensku priniesla nielen nečakané postrehy, ale aj zaujímavé prekvapenia (video s titulkami na konci článku)

„Nevedeli sme, že sa tu dá platiť eurami,“ vyjadruje sa jedna polovička dvojice vo videu, ktoré sa rýchlo začalo šíriť sociálnymi sieťami. Naoko bežná poznámka, avšak práve takéto nevinné prekvapenia sú niekedy kľúčom k lepšiemu pochopeniu kultúrnej a ekonomickej diverzity Európy.

Ďalším elementom, ktorý ich zaskočil, boli ceny v obchodoch. Slovensko, ako sa zdá, prekonáva očakávania mladých cestovateľov nielen v prírodných krásach, ale aj vo vyšších cenách potravín a služieb, než sú zvyknutí vo svojej domovine. „Je to tu trochu drahšie ako v Nemecku. Väčšina produktov stoja viac, o takých 20 centov,“ hovoria vo videu šokovane.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko ide víchrica! Pripravte sa na vietor aj sneženie

Tieto postrehy sú pre nás, obyvateľov Slovenska, skôr smutnou realitou. Mladá dvojica si kládla otázku, ako si to tu môžeme dovoliť, keď máme nižšie príjmy ako v Nemecku. Vznesená otázka vyvoláva vážnu diskusiu o ekonomických disparitách v rámci Európskej únie a posúva diskusiu o životnej úrovni v jednotlivých členských štátoch na novú úroveň.

Zdroj tohto prekvapenia a úvah, videoklip, pochádza z cestovateľského vlogu, ktorý dvojica publikovala na svojom YouTube kanáli „travelventure“ už v októbri 2019, a napriek uplynulému času, je stále viac než relevantný. Kanál, ktorý sleduje viac ako 142 000 ľudí, pravidelne prináša fascinujúce pohľady a postrehy z krajín, cez ktoré mladí Nemci cestujú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepší spôsob boja proti slimákom v záhrade. Urobte to už teraz a máte pokoj

Táto epizóda ponúka hlbší pohľad na to, ako nás vidí svet a súčasne odráža, ako sme sa za posledné roky vyvíjali a menili. Je na nás, aby sme prehodnotili nielen náš ekonomický vývoj, ale aj spôsob, akým prezentujeme našu krajinu návštevníkom z iných častí kontinentu a sveta. Možno práve takéto nevinné prekvapenia a otázky môžu viesť k podnetnej diskusii a zmene k lepšiemu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *