Skupina vdov vyzýva Putina, aby nariadil rozsiahlu mobilizáciu pre vojnu na Ukrajine

putin

Málo známa vlastenecká skupina, ktorá podporuje vdovy po ruských vojakoch, vyzvala prezidenta Vladimira Putina, aby nariadil rozsiahlu mobilizáciu miliónov mužov a uzavrel hranice s cieľom zabezpečiť víťazstvo na Ukrajine.

Putin, 70-ročný najvyšší ruský predstaviteľ, je pod silným tlakom, aby zabezpečil víťazstvo na Ukrajine viac ako 10 mesiacov po vyslaní jednotiek do operácie, ktorej cieľom bola podľa jeho slov obrana Rusov na východnej Ukrajine.

„Žiadame nášho prezidenta, nášho vrchného veliteľa, aby zakázal odchod mužov vo vojenskom veku z Ruska. A máme na to plné morálne právo: naši manželia zomreli pri ochrane týchto mužov, ale kto ochráni nás, ak utečú?“

Po tom, ako 21. septembra nariadil „čiastočnú mobilizáciu“, prvú v Rusku od druhej svetovej vojny, bolo povolaných ďalších približne 300 000 mužov, ale niekoľko stotisíc ruských mužov utieklo do zahraničia, aby sa vyhli odvodu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Kremeľ na žiadosť o komentár k výzve skupiny vdov bezprostredne nereagoval. Putin minulý mesiac uviedol, že dodatočná mobilizácia nie je potrebná.

Zástupca skupiny vdov pre agentúru Reuters povedal, že na obranu vlasti by mali byť mobilizovaní všetci práceschopní ruskí muži.

„Nadchádzajúca vojna si bude vyžadovať úplne iné zdroje: ľudské, psychologické a ekonomické,“ povedala pre agentúru Reuters. „Chrániť vlasť je povinnosť.“

Zdrvujúci letecký útok. Ukrajinci zasiahli 20 nepriateľských objektov, zničili ruský vrtuľník a stíhačku

Počas uplynulého dňa ukrajinské sily protivzdušnej obrany uskutočnili 20 úderov na nepriateľské oblasti, ako aj päť útokov na pozície protilietadlových raketových komplexov. Vyplýva to z novej správy Generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl. Ukrajinci na východnom smere za posledných 24 hodín zničili aj ruské lietadlo Su-25, vrtuľník Ka-52 a dron Orlan-10.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

The Moscow Times.

Vojna na Ukrajine a čiastočná mobilizácia, ktorú ruské úrady vyhlásili na jeseň minulého roka, prispeli k zhoršeniu duševného zdravia v krajine, tvrdia odborníci na duševné zdravie a pacienti, s ktorými sa rozprávali reportéri na webovej stránke denníka The Moscow Times. Rusko zároveň čelí rozsiahlemu nedostatku liekov spôsobenému vojnou, čo núti ľudí vynakladať extrémne úsilie na získanie potrebných liekov.

USA zvažujú dodanie obrnených vozidiel Bradley Ukrajine, povedal Biden

Spojené štáty zvažujú dodať Ukrajine americké bojové vozidlá pechoty Bradley, potvrdil podľa agentúry Reuters americký prezident Joe Biden. Vozidlá Bradley s výkonným kanónom používa americká armáda na prepravu jednotiek na bojisku od polovice 80. rokov 20. storočia.

Biden v stredu odpovedal kladne na otázku novinárov, či je možnosť poskytnutia obrnených vozidiel na stole. Agentúra Bloomberg o tom informovala v decembri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *