Skúste hnojivo s cukrom a vaše uhorky budú mať bohatú úrodu. Takto ho vyrobíte

uhorky

Uhorky sú bohaté na širokú škálu živín. Obsahujú vitamíny A, C, K a vitamíny skupiny B. Uhorky sú tiež plné železa, horčíka a vápnika. Čo môžete urobiť, aby tento rok krásne rástli?

Pre uhorky je dôležité správne zavlažovanie. Nedostatok vody má na úrodu veľmi negatívny vplyv. Zistite, ako často by sa mali uhorky zalievať.

Ako sa staráte o uhorky?

Uhorky potrebujú veľa vody. Sú zložené z 96 % z vody a vysušená vrchná vrstva pôdy môže skutočne ovplyvniť stav zeleniny a úrodu. Čo sa stane, keď uhorky nezalievame?

Uhorky majú plytký koreňový systém, takže čerpajú vodu z vrchnej vrstvy pôdy, ktorá veľmi rýchlo vysychá. Nesprávne zavlažovanie rastlín môže viesť k opadávaniu zväzkov a slabej úrode.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri nakladaní uhoriek nezabudnite na jednu vec, aby sa neobjavila pleseň

Ak sa nebudete starať o zavlažovanie uhoriek, úroda tento rok nebude. Je dôležité rastliny pravidelne zalievať. Samotná voda nestačí. Ako často by sme mali uhorky polievať, aby krásne rástli? Ako si pripravíte cukrové hnojivo?

Ako často by sme mali uhorky polievať?

Zalievanie uhoriek je naozaj dôležité najmä v horúcom počasí. Frekvencia zalievania samozrejme závisí od počasia. Ak je daždivé počasie, môžeme zalievanie obmedziť.

Iná situácia je, keď je vonku sucho. Vtedy sa odporúča zalievať ich každých niekoľko dní menším množstvom vody. Vtedy musíme dávať pozor na listy rastlín, najmä počas teplých dní. Aký je najlepší spôsob zalievania uhoriek?

Čo používate na zalievanie uhoriek? Vyskúšajte hnojivo s cukrom

Uhorky môžete zalievať vodou z vodovodu alebo nazbieranou dažďovou vodou. Veľmi dôležitá je však teplota. Ak je voda príliš studená, môže to mať negatívny vplyv na naše rastliny a úrodu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Voda by mala mať izbovú teplotu. To zabezpečí, že uhorky nedostanú šok a budú krásne rásť. Ak chcete mať záhon plný čerstvých uhoriek, nezabudnite na pravidelné zalievanie.

Do vody pridajte malé množstvo cukru. Vďaka glukóze, ktorá sa v ňom nachádza, rastliny naklíčia veľa kvetných pukov, a preto bude úroda veľmi bohatá. Jednoducho rozpustite polievkovú lyžicu cukru v litri vody. Toto hnojivo aplikujte každé 2 – 3 zalievania rastlín a výsledky vás potešia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *