Slováci ho skoro vôbec nepijú. Mali by sme ho piť namiesto kávy

zeleny caj

Hoci má káva mnoho zdraviu prospešných vlastností a môže byť skvelým stimulantom, u mnohých ľudí má vedľajšie účinky. Vyskytuje sa najmä nespavosť a búšenie srdca. Ako teda môžeme zvýšiť svoju energiu bez veľkej dávky kofeínu? Pomôcť môže zelený čaj, ktorý je zdravší ako samotná káva.

Hoci káva náš organizmus podporuje, nemali by sme to s ňou preháňať. Nadmerná konzumácia kávy môže viesť k vyplavovaniu vápnika z kostí, čo môže spôsobiť osteoporózu. Okrem toho kofeín odvodňuje organizmus, čo má tiež svoje dôsledky.

Je dôležité, aby kávu nekonzumovali ľudia s vysokým krvným tlakom, psychickými poruchami a tráviacimi problémami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Priložte si túto zeleninu na boľavé kĺby na toľkoto minút a zbavíte sa bolesti

Našťastie sa môžeme stimulovať aj bez kofeínu. Namiesto toho siahneme po zdravšom a bezpečnejšom teíne, ktorý sa nachádza napríklad v zelenom čaji.

Ak chceme využiť jeho priaznivé vlastnosti, nemali by sme ho lúhovať dlhšie ako tri minúty a piť ho pred spaním.

Nielen zelený čaj. Môžete siahnuť aj po iných druhoch

Existuje pomerne veľa čajov s teínom. Najlepšou voľbou by bol zelený čaj, ktorý má povzbudzujúci účinok a podporuje aj metabolizmus a kardiovaskulárne funkcie. Stimuluje pečeň a má antiaterosklerotický účinok. Neoceniteľné sú aj jeho vlastnosti pri chudnutí. Okrem neho sa oplatí siahnuť aj po ňom:

  • tulsi čaj – predovšetkým zvyšuje energiu a pozitívne pôsobí na imunitu, statočne bojuje proti voľným radikálom, ktoré urýchľujú starnutie organizmu,
  • zázvorový čaj – tento čaj má mnoho zdraviu prospešných vlastností: zlepšuje trávenie, pomáha pri chudnutí, zahrieva, podporuje imunitný systém a pomáha v boji proti infekciám,
  • čaj z kurkumy – odporúča sa ľuďom, ktorí vedú sedavý spôsob života, má veľký vplyv na tráviace procesy a pôsobí protizápalovo,
  • žihľavový čaj – tento nápoj zmierňuje príznaky alergie (pretrvávajúca horúčka, kašeľ a nádcha), čistí telo od prebytočných toxínov a zlepšuje stav a vzhľad vlasov.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Veľa ľudí pije kávu nesprávne a zbytočne si zaťažujú telo. Robte to takto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *