Slováci idú mať obchody budúcnosti. Predavačky úplne zmiznú, stačiť bude mobil

slovensko potraviny predajna bez obsluhy

Vstup do predajne, kde vás neprivíta žiadna obsluha ani predavačka, môže pôsobiť ako scéna z vedeckofantastického filmu. Avšak, táto predstava sa onedlho stane skutočnosťou aj na Slovensku. Slovenskí zákazníci sa môžu tešiť na príchod revolučných samoobslužných predajní, ktoré už čoskoro obohatia maloobchodný sektor v krajine. Informuje o tom portál dnes24.sk

Podľa informácií poskytnutých serverom tvnoviny.sk, jeden z reťazcov potvrdil, že intenzívne pracuje na otvorení týchto moderných predajní. Hoci podobné koncepty už existujú v zahraničí, pre Slovensko to bude absolútna novinka.

Ako to bude fungovať?

Návštevníci týchto predajní budú potrebovať iba svoj mobilný telefón vybavený špeciálnou aplikáciou. Táto aplikácia bude spojená s platobnou kartou zákazníka a poslúži ako „vstupenka“ do sveta moderného nakupovania. Po výbere tovaru zákazník jednoducho naskenuje produkty, zaplatí prostredníctvom aplikácie a opustí predajňu použitím kódu z mobilného telefónu. Všetko toto sa odohrá bez potreby tradičnej obsluhy alebo pokladní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neskladujte takto med, inak mu uberáte na kvalite a chuti

Bezpečnosť zabezpečí umelá inteligencia

Na monitorovanie a prevenciu prípadných krádeží bude dohliadať umelá inteligencia. Tento bezpečnostný systém už úspešne funguje v podobných predajniach v Česku, kde ich počet rýchlo rastie.

Kedy sa dočkáme?

Už v minulom roku COOP Jednota a Billa naznačili záujem o otvorenie takýchto predajní na Slovensku. Teraz jeden z nich potvrdil, že plány sú v plnom prúde a že sa môžeme tešiť na otvorenie prvých samoobslužných predajní už v roku 2024. Hovorkyňa COOP Jednota, Jana Kuklová, pre tvnoviny.sk prezradila, že aktuálne prebieha výber vhodných lokalít a dodávateľov technológie. Predajne by mali byť situované predovšetkým vo veľkých mestách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto nesmiete dať do vývaru, inak skazíte zdravé účinky polievky

Billa tiež nezostáva pozadu a aktuálne pripravuje testovaciu fázu, počas ktorej sa vyberajú dodávateľa technológií a mapujú potenciálne miesta pre testovacie prevádzky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *