Slováci natočili obrovský vojenský konvoj: Veď tá kolóna nemá konca!

vojensky konvoj

Slováci už vidia na cestách obrovskú vojenskú techniku, ktorá môže buď smerovať na Ukrajinu alebo sa chystá na obrovské vojenské cvičenie NATO na Slovensku.

Tento veľký konvoj natočili pri obci Lipníky na východe Slovenska.

Ministerstvo obrany oznámilo plánované a schválené cestné a železničné presuny ozbrojených síl, vrátane spojeneckých vojsk cez územie Slovenska. Presuny budú realizované od 22. mája a počas celého júna.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po praní nechať práčku otvorenú či zatvorenú? Dávajte si veľký pozor na toto

Dôvodom presunov je cvičenie slovenských ozbrojených síl a pravidelné rotácie v rámci Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku, uviedlo ministerstvo.

Ministerstvo obrany SR vysvetlilo, že tieto presuny sú súčasťou bežnej výmeny personálu a techniky podľa harmonogramu jednotlivých kontingentov. Paralelne s týmito rotáciami sa uskutoční aj cvičenie Alertex Ozbrojených síl SR, ktoré skontroluje pripravenosť jednotiek a zariadení ozbrojených síl. Ministerstvo zdôraznilo, že ide o bežné cvičenie, ktoré neovplyvní civilné obyvateľstvo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Ministerstvo obrany deklaruje, že prijalo potrebné organizačné opatrenia s cieľom minimalizovať vplyv presunov na verejnú dopravu. Zároveň však vyzýva verejnosť, aby zabezpečila plynulý prechod vojakom a obmedzila fotografovanie alebo zaznamenávanie presunov s ohľadom na bezpečnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *