Slováci sa stále nenaučili správne nalievať džús. 99% to stále robí zle

drzus

Nalejete džús do pohára a hups, kvapka sa úplne vystriekne z pohára a vy máte okamžite špinavú pracovnú dosku alebo stôl. Ak sa to stane deťom a hneď to neutrú, o niekoľko minút pocítite aj lepkavosť na dotyk. Nie je teda nič jednoduchšie, ako sa naučiť správne nalievať džús z papierovej škatule s plastovým uzáverom.

Nerobte si vlastnú dieru

Obvyklý postup pri nalievaní džúsu z kartónovej škatule s plastovým uzáverom spočíva v naklonení škatule tak, aby bolo plastové hrdlo proti sklu. Napriek našej snahe sa nám aj s hrdlom proti poháru nepodarí vždy dostať všetok džús dovnútra pohára. Nedostatok vzduchu spôsobuje, že tečúci prúd sa odráža a vylieva mimo pohára.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci stále nevedia, ako si čistiť zuby. Urobili ste ráno túto chybu aj vy?

Niektorí ľudia urobia do kartónu otvor na opačnej strane, ako je plastové viečko. Ani to však nezabezpečí, aby ste šťavu mohli bezpečne vyliať. Pre deti to môže byť ešte horšie, pretože pri silnom naklonení sa šťava nedostane von len cez plastové hrdlo, ale aj cez otvor.

Ako správne naliať džús

Nie je teda nič jednoduchšie ako otočiť kartón na druhú stranu a plastové hrdlo nechať ďalej od pohára, bližšie k dlani, v ktorej držíte kartón. Šťavu budete nalievať oblúkom. Vďaka tomuto jednoduchému triku si môžete vychutnať každú kvapku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viečko na fľaši oleja má skrytú funkciu, o ktorej skoro nikto nevie

Recyklácia

Po vypití by ste mali obal vyhodiť do oranžového koša, ktorý je špeciálne určený na nápojové kartóny. Prípadne sa môžete stretnúť aj s čiernym košom s oranžovým vekom, ktorý plní úplne rovnakú funkciu. Ak sa vo vašom okolí nenachádza oranžový odpadkový kôš, môžete obal vyhodiť do modrého alebo žltého koša. Podľa obrázkov na jednotlivých kontajneroch by ste mali vedieť, ktorý z nich si vybrať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *