Slováci si dávajú hubku na riad do chladničky. Je to užitočné

chladnicka

Hubky na riad sú veľmi multifunkční pomocníci. Hoci ich kupujeme predovšetkým na drhnutie hrncov a tanierov, práve teraz sa to môže zmeniť.

Vďaka svojej savosti a penovej štruktúre sú totiž vhodné na oveľa širšie použitie. Aj keď v súčasnosti možno väčšinu riadu umývate v umývačke riadu, mať po ruke zásobu týchto malých čistiacich prostriedkov sa oplatí. Pomôžu vám s mnohými užitočnými vecami a nahradia nástroje, ktoré často chýbajú.

Na modriny a piknik

Ak vaše deti prídu domov s narazením alebo začínajúcou modrinou, oplatí sa mať v mrazničke špongiu. Vlhkú a zmrazenú, v plastovom vrecku so zipsom. Často sa v týchto prípadoch používa mrazená zelenina. Ale možno ste ju práve včera zjedli na obed a špongia je skvelou náhradou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sa stane, ak budete piť každý deň pomarančový džús

V tomto zmrazenom stave ich môžete použiť aj pri preprave potravín podliehajúcich skaze alebo možno pri pikniku. Stačí, ak potraviny vysteliete mrazenými hubkami a môžete vyraziť bez drahých prenosných chladničiek.

Môžu pomôcť aj v záhrade

Ak budete na kolenách drhnúť podlahu alebo si kľaknete pri pletí záhonu, podložte si kolená mäkkými hubkami. Bude to oveľa pohodlnejšie.

S prichádzajúcou jarou vás možno čaká ešte veľa práce v záhrade. Dokonca aj násadu lopaty, rýľa alebo motyky môžete obaliť hubkou na riad. Pomôže to predísť mozoľom a pľuzgierom.

Chráni pred poškriabaním a lakom

Ak hubku nastrúhate na kúsky, môžete ich nalepiť na dná váz, misiek a iných dekoratívnych predmetov. Pomôžu tlmiť zvuky a zabránia poškriabaniu spôsobenému posunom. To isté urobia aj na spodnej strane stolov a stoličiek.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Postupná premena tela, ak prestanete fajčiť. Toto sa stane už za týždeň

Kúsky hubky môžete oddeliť prstami na nohách, keď si robíte pedikúru. Vďaka nim sa vám budú nechty oveľa ľahšie lakovať.

Chráni potraviny pred plesňami

Navlhčenou hubkou môžete pohodlne odstrániť zvieracie chlpy z oblečenia a pohoviek alebo kobercov.

Ak hubky vložíte do chladničky, spoľahlivo absorbujú všetku vlhkosť v nej. Tá vzniká pri opakovanom otváraní chladničky aj z potravín v nej uložených.

Vlhkosť však spôsobí, že najmä zelenina a ovocie oveľa rýchlejšie splesnivejú. Na každú policu preto umiestnite jednu hubku na riad. Ak ju posypete jedlou sódou, bude pôsobiť nielen ako pohlcovač vlhkosti, ale aj ako pohlcovač pachov. Tým sa znásobí životnosť vašich uskladnených potravín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *