Slováci si začínajú baliť do alobalu kľúč od auta. Môže vás to zachrániť

klud v alobale

Metóda „kufríka“ je jedným z najobľúbenejších spôsobov krádeže áut. Zlodej používa špeciálne zariadenie na predĺženie vzdialenosti medzi kľúčom a vozidlom. Našťastie existuje domáca metóda, ktorá vás pred tým ochráni.

Pri „kufríkovej“ metóde zlodeji používajú dva kufre. Jeden z nich musí byť v blízkosti kľúča a druhý vedľa auta. Kufrík v blízkosti kľúča zachytí signál a aktivuje zariadenie, ktoré predĺži komunikáciu medzi vozidlom a kľúčom. To umožňuje zlodejovi v blízkosti vozidla otvoriť ho, naštartovať a odísť.

Metóda „kufríka“. Čo zahŕňa?

Touto metódou krádeže sú najzraniteľnejší majitelia vozidiel vybavených bezkľúčovým prístupovým systémom. V tomto type vozidla sú vo vnútri a zvonku umiestnené špeciálne snímače, ktoré zistia kľúč v blízkosti a umožnia otvorenie vozidla.

Stačí, aby ste sa k vozidlu priblížili na niekoľko desiatok centimetrov, aby ste ho mohli otvoriť a pomocou tlačidla „štart“ naštartovať motor.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Muž to pije pred každým jedlom. Prestalo ho nadúvať a schudol 6kg

Pomocou kufrov môžu zlodeji tento dosah predĺžiť až na niekoľko stoviek metrov. Po odjazde z miesta krádeže sa po určitom čase na prístrojovej doske objaví správa, že neexistuje komunikácia s kľúčom, ale auto nezhasne.

Krádež auta na „kufrík“ – čo to je?

Kufrová alebo kufríková metóda sa používa pri autách s bezkľúčovým vstupným systémom, tzv. Na akcii sa zúčastňujú dve osoby – každá je vybavená kufríkom. Prvý kufrík obsahuje snímač signálu, druhý má zosilňovač signálu.

Zlodej č. 1 pristúpi k autu a stlačí kľučku dverí – systém vyšle signál do kľúča. Tento signál najprv zachytí skener a potom zosilňovač umiestnený v kufri č. 2 – osoba s druhým kufrom musí byť čo najbližšie k miestu, kde je kľúč – napríklad zaujať pozíciu pri predných dverách. Impulz dorazí ku kľúču, ktorý vyšle spätný signál. Spätný signál prijímajú obidva skenery, až kým nakoniec neprídu k vozidlu a neotvoria dvere. Analogická situácia nastáva pri štartovaní vozidla. Celá akcia trvá len niekoľko sekúnd a zlodej navždy zmizne aj s naším vozidlom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V Nemecku robia zemiakovú kašu takto. Chutí lepšie ako tá naša

Vezmite z kuchyne a zabaľte kľúče. Zabráňte krádeži

Je možné zabrániť odcudzeniu vášho vozidla „kufríkom“. Nepotrebujete na to žiadne špeciálne vybavenie. Stačí vziať z kuchyne kus hliníkovej fólie a zabaliť do nej kľúče. Je to jednoduchá a lacná metóda a väčšina z nás má takýto strieborný riad doma. Fólia bude rušiť a tlmiť signál vysielaný kľúčmi, čím znemožní zlodejom jeho zachytenie. Tento jav sa nazýva Faradayova klietka. Dobrý nápad je tiež umiestniť kľúče ďaleko od vchodových dverí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *