Slováci si začínajú dávať pančuchy do okien. Nápad zachraňuje domácnosti

vypadlo dieta z okna

Hoci sa zdá, že sa k nám konečne vracia jar, zima sa ako zvyčajne nevzdáva ľahko. Často nás nepríjemne prekvapí vo chvíli, keď sme zimné bundy a topánky odložili do skrine alebo na pôdu. A nahradíme ich ľahšími kabátmi a čižmami.

Preto je dobré si neustále osviežovať informácie o tom, ako jej zabrániť vniknutiu do našich domovov. A tiež aby nás to stálo čo najmenej peňazí.

Staré pančuchy nepatria do koša

Jedným z pomerne rýchlych, lacných a nápaditých spôsobov sú pančuchy. A nemáme na mysli pančuchy, ktoré nosíte počas chladných dní. To je samozrejmé a nepotrebuje to žiadne rady.

Ale staré pančuchy a silonky poslúžia ako skvelý izolačný nástroj. A je úplne jedno, z akého materiálu sú vyrobené. Stačí ich rozstrihnúť na polovicu a každú nohu vypchať. Použiť môžete aj staršie uteráky, utierky alebo oblečenie, ktoré sa z rôznych dôvodov prežilo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neskladujte chlieb v chlebníku ani v mrazničke. Na tomto mieste mu je najlepšie

Takto si môžete vyrobiť skvelú izolačnú nohu. Potom ju stačí umiestniť na okenný parapet pod zle utesnené okno alebo blízko dverí, kadiaľ prichádza studený prievan. Mráz sa tak nebude môcť dostať dovnútra zvonku.

Sú bariérou v zime aj v lete

Môžete ich použiť aj v lete, keď chcete vyvetrať svoj domov. Ak sa dvere alebo okná zabuchujú kvôli prievanu, stačí medzi ne zvonku umiestniť túto bariéru. Potom môžete nechať prúdiť čerstvý vzduch celým bytom a nehrozí, že prievan zavrie okná alebo zabuchne dvere.

Mäkká pančucha tomu zabráni bez nepríjemných hlasných zvukov. Tento lacný multifunkčný nástroj vám tak bude slúžiť po celý rok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte zátku z fľašky oleja. Ma skrytú funkciu, o ktorej vie málo ľudí

Zaobstarajte si tesnenie

Inak si, samozrejme, môžete kúpiť samolepiacu izolačnú pásku v každom hobby markete. Tie utesnia, v prípade väčšiny starších okien alebo dverí, všetky medzery.

Pred vykurovacie teleso nestavajte žiadny nábytok a najlepšie ani záclony, ak by mali zakrývať radiátory. V noci však zatiahnite žalúzie a rolety, aby ste zakryli studené sklo. Počas dňa však akékoľvek lúče pomôžu vyhriať miestnosť.

Nenoste legíny a pite čaj

Doma sa samozrejme počas chladných dní viac obliekame. Tepláky sú však vhodnejšie ako elastické legíny, ktoré môžu brániť prietoku krvi, a tak zahrievať nohy. Termoponožky a hrniec horúceho čaju potom pomôžu zahnať chlad a vytvoriť pocit príjemného tepla. A to bez toho, aby sme museli otáčať hlavicu radiátora smerom nahor.

3 Replies to “Slováci si začínajú dávať pančuchy do okien. Nápad zachraňuje domácnosti

    1. Mne pri čítaní toho bludu taktiež vyskočil dekel na hlave 🙈. To musel napísať totálny idiot….počnúc pôdou/pôjdom, končiac celým úžasným nápadom hodným do predminulého storočia 😂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *