Slováci toho majú dosť! Dnes zablokujú dôležitý dopravný uzol. Nezvládajú platiť účty

324737525 1182653499024365 4926286297550162450 n

Obrovské ceny za elektrinu či plyn v týchto dňoch šokovali podnikateľov, ktorí nedokážu zaplatiť mesačné šeky a tak svoje prevádzky zatvárajú.

Tí, ktorí platili za elektrinu 250eur mesačne, dnes po novom platia 1800eur čo je pre ich podnikanie nereálne. Napríklad jedna pizzéria platila 4 000 eur mesačne za elektrinu a dnes má platiť 12 500 eur mesačne.

Obyvatelia na Starých Horách, ktorá je obcou nad Banskou Bystricou a vedie ňou dôležitý dopravný úsek smerom na Donovaly sa rozhodli, že idú protestovať a zablokujú cestu.

„Zajtra 13. januára 2023 o 17:00 organizujem protestné zhromaždenie proti cenám energií a financovaniu samospráv. Stretnutie bude pred Obecným úradom na Starých Horách. Zhromaždenie bude prebiehať pri zhasnutých svetlách, účastníci budú mať baterky, sviečky a mobily.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná prísada, ktorá urobí z praženice luxusné raňajky. Takto ju varia profesionáli

Protest je ohlásený, asistovať bude dopravná polícia a obecní hasiči.

Parkovanie áut bude pozdĺžne popri ceste, parkovisko pred obecným úradom uzavrieme.

Z médií je zabezpečená Markíza, TA3, pravdepodobne aj JOJ a RTVS.

Budem rád, ak nás podporíte, pretože tieto zmeny sa dotknú každého z nás ako občanov, nie len obce ako inštitúcie.

Verím, že sa stretneme v čo najväčšom počte.“ informoval na sociálnej sieti starosta obce Staré Hory.

Premiér Eduard Heger na poslednú chvíľu upokojuje situáciu a vraj je všetko vyriešené. Nikto však nevie ako a platiť faktúry za elektrinu musia, inak ich vypnú

„Chcem upokojiť malých podnikateľov, situáciu s faktúrami sme vyriešili. Podnikatelia dostanú nové nižšie zálohové faktúry. Aj dnes sme rokovali s rezortom hospodárstva o novej požiadavke na kompenzovanie vysokých zálohových faktúr za energie. Na pondelok na 10:00 hod. som zvolal zasadnutie vlády, na ktorom bude schválené finálne riešenie.“ napísal dnes Heger.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte tieto potraviny každý deň a budete mať sokolí zrak. Rýchlo uvidíte rozdiel

„Vážený úradujúci MF by mal vedieť ako sú nastavené Všeobecné podmienky dodávateľa po vystavení faktúr, ktoré v mnohým prípadoch hovoria o tom, že vystavená faktúra musí byť najprv vystornovaná u dodávateľa, aby odberateľ nespadol do Debt Collection procesov s následnou penalizáciou a nestal sa z neho neplatič. Zase niekto niečo nedomyslel…. Odberateľ nemôže len tak ignorovať vystavenú faktúru bez možnej ujmy. Ak kompenzácia ide smerom k dodávateľovi a nie odberateľovi, ten po predchádzajúcej skúsenosti s „pomocou“ počas pandémie nebude čakať na dotáciu ex-post.“ oponuje premiérovi v diskusii Ivan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *