Slováci v roku 2024 bude cena za plyn astronomická. Toto niektoré rodiny položí

plyn


Domácnosti na Slovensku čelia výraznému nárastu cien plynu, ktorá môže dosiahnuť takmer dvojnásobok súčasných hodnôt. Píše o tom portál RTVS

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) schválil nové tarify pre Slovenský plynárenský priemysel (SPP), čím stanovil cenu za odber plynu na 78 eur za megawatthodinu pre rok 2024, oproti 28 eurám v tomto roku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci začali do záchodu na noc sypať múku. Ráno uvidíte obrovskú zmenu

Vláda už naznačila, že zavedie opatrenia na obmedzenie rastu cien, ale zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne konkrétne informácie.

Hovorca SPP Ondrej Šebesta poukázal na to, že nové maximálne ceny sú v priemere o 94 percent vyššie než tie v roku 2023. Dodal, že minulý rok boli plánované ešte vyššie ceny, ktoré však boli upravené vládnou krízovou reguláciou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nikdy nedávajte do gulášu túto vec, celý ho pokazíte. Veľa Slovákov to však robí

Analytik Jozef Badida z portálu energieprevas.sk vysvetlil, že ÚRSO vychádza z priemernej 12-mesačnej ceny plynu, čo viedlo k nastaveniu ceny na 68 eur.

Tento rozdiel je výrazný oproti dotovanej cene 28 eur, ktorú vláda Eduarda Hegera (Demokrati) aplikovala v tomto roku. Rozdiel medzi dotovanou a predpokladanou nedotovanou cenou na budúci rok je teda markantný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *