V zime si to dávajte do kávy a budete mať super imunitu

kava citron

Neviete si predstaviť deň bez kávy? V zime si do kávy nezabudnite pridať korenie, ktoré nielen zvýrazní jej chuť a vôňu. Dodá vám viac energie hneď ráno, zlepší vašu pamäť a koncentráciu a posilní vašu imunitu.

Korenie vykazuje aj mnoho ďalších cenných vlastností pre telo. V zime si ho pridávam do kávy každý deň a vrelo ho odporúčam. Účinky môžete vidieť takmer okamžite.

Zimná káva má mnoho cenných vlastností

Čierna káva, s cukrom, kravským mliekom, sójovým mliekom. So šľahačkou, korením, marshmallow. Robusta, arabica. Aromatický nápoj sa dá pripraviť na mnoho rôznych spôsobov. Stojí však za to trochu ju vylepšiť, aby sa zlepšilo celkové zdravie.

Kým v lete si radi vyberáme ľadovú kávu, latte alebo espresso, v zime volíme korenistejšie, zahrievacie verzie. Niektorí ľudia si do kávy pridávajú škoricu, iní kakao, ďalší cukor s vanilkou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Ja som sa rozhodla pre korenie, ktoré vás zahreje a dokonale zvýrazní chuť. Posilňuje imunitu a koncentráciu, čo je v tomto ročnom období mimoriadne dôležité. Korenie tiež vykazuje pozitívne účinky na celý organizmus.

Najlepší doplnok ku káve

Do rannej kávy si pridávam štipku mletého kardamónu. Korenie nielenže zvýrazňuje chuť a vôňu. Je mimoriadne cenné pre správne fungovanie celého organizmu.

Účinné látky v kardamóne majú povzbudzujúci účinok a zvyšujú tvorbu endorfínov, hormónov šťastia. Štúdie ukázali, že pomáhajú v boji proti depresii a horšej nálade, čo je dôležité najmä v tomto ročnom období, keď sa rýchlo stmieva.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šéfkuchár prezradil, čo treba urobiť s rezňami pred vyprážaním, aby boli dokonalé

Kardamón má tiež vplyv na náš nervový systém. Predovšetkým posilňuje koncentráciu, pamäť a kognitívne schopnosti.

Korenie tiež posilňuje našu imunitu a pomáha bojovať proti prechladnutiu a chrípke, ak ochorieme. Upokojuje kašeľ a zápaly. To však nie sú všetky výhody kardamónu.

Kardamón. Korenie s mnohými cennými vlastnosťami

Štúdie preukázali, že kardamón účinne znižuje krvný tlak a zlepšuje krvný obeh. Je výborným korením pre diabetikov, pretože znižuje hladinu cukru a zvyšuje citlivosť organizmu na inzulín.

Kardamón tiež zrýchľuje metabolizmus, čo prispieva k znižovaniu nadváhy. Zabraňuje hromadeniu tuku v oblasti brucha.

Korenie zlepšuje fungovanie celého tráviaceho systému. Zabraňuje nadúvaniu, zápche, zmierňuje pálenie záhy a zápaly. Ako vidíte, kardamón má mnoho cenných vlastností. Oplatí sa ich teda využiť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *