Slováci začali dávať alobal na okná. Ušetrí im to peniaze a pomôže v lete

Snimka obrazovky 2023 07 18 o 7.32.47

Vysoké letné teploty si môžu vybrať svoju daň. S horúčavami sa však môžete rýchlo a jednoducho vyrovnať pomocou domácich prostriedkov. Dokonca ani nebudete potrebovať UV fóliu na okná. Stačí, ak siahnete do domácich skríň, uvádza Gazeta

Ak sa chcete chrániť pred vysokými teplotami, pite počas horúčav veľa vody. Zabránite tak tomu, aby sa vaše telo toľko prehrievalo. Okrem toho je dobré postarať sa o zníženie teploty vo vašom dome alebo byte. Ak nemáte klimatizáciu, oplatí sa pomôcť si domácimi prostriedkami, ktoré stoja málo a ušetria peniaze.

Na okná nepotrebujete UV fóliu. Stačí vám jeden výrobok z vašej kuchynskej skrinky

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako znížiť teplotu vo vašej domácnosti, je zakryť okná. Zvyčajne sa na to používa špeciálna UV fólia, ale podobne bude fungovať aj tradičná hliníková fólia (alobal) z kuchyne. Ide o lacnejšie, ale rovnako účinné riešenie, ktoré sa oplatí vyskúšať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prilepte túto lacnú vec na okná a v zime ušetríte stovky na kúrení

Okná dobre vyčistite a potom na ne nalepte hliníkovú fóliu lesklou stranou k oknu. Zabránite tak prehrievaniu interiéru slnkom a nebudete musieť tak často používať elektrické ventilátory alebo prenosné klimatizácie, čím ušetríte peniaze. Takisto sa postará o to, aby chladný vzduch z interiéru tak ľahko neunikal von.

Ako ochladzujete svoj domov v horúcom počasí? Toto je vhodné mať na pamäti

Okrem nalepenia hliníkovej fólie na okná sa oplatí dbať aj na ďalšie faktory, ktoré zabezpečia správne chladenie miestností. V noci, keď je chladnejšie, miestnosti dobre vyvetrajte a skoro ráno zatvorte okná, aby sa do nich nedostal čoraz teplejší vzduch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Použite tajnú funkciu škrabky a okno zoškrabete od ľadu za chvíľu

Ak budete mať na oknách hliníkové fólie, udržíte potom v miestnostiach príjemnú chladnú teplotu počas celého dňa. Vďaka tomu nebudete musieť zapínať ventilátory alebo klimatizáciu. Ak vám však bude stále príliš horúco, umiestnite pred ventilátor misku s kockami ľadu. Pomocou tohto triku si môžete doma vytvoriť provizórnu klimatizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *