Slováci začali dávať na kľučku obyčajný pohár. Zachránilo to už milióny domácností

klika kelimek 800x500 1

Keď sa večer začne stmievať, mnohí z nás, najmä ženy a dievčatá, začnú byť neisté. Najmä ak sú doma samé. Alebo ak sú mimo domova v hoteli, na chate alebo v chalupe. Nehovoriac o tom, ak sa chata nachádza na dovolenkovom mieste ďaleko od civilizácie.

Cez deň si užívate pokoj, ticho a prírodu, ale po zotmení pôsobia oveľa menej romanticky a niekedy až desivo. Vietor za oknami, praskajúce konáre stromov, praskajúca podlaha alebo vodovodné potrubie, to všetko nás môže vystrašiť. Pokoj, ktorý nás obmýval počas dňa, sa zrazu zmení na úzkosť a strach z nezvaných návštevníkov.

Odháňajte zlodejov pohárom

Čo môžeme urobiť, aby sme aj keď sme večer sami, mohli ísť pokojne spať? Aby sme sa nemuseli vyčerpávať strachom z náhlych hlukov? Aby nás nezobudilo každé zašuchotanie?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V zime si to dávajte do kávy a budete mať super imunitu

Máme jednoduché a úplne bezplatné riešenie. Samozrejme, zamknite dvere, ak máte nainštalovanú bezpečnostnú reťaz, zabezpečte ich a na kľučku nasaďte jednoduché sklo. Sklo, nie plastové. Alebo porcelánový pohár za kľučku. Jeden pohár môžete zavesiť aj na kľučku a druhý dať na ňu.

Je to veľmi jednoduché. Ak by sa však zlodej pokúsil vlámať dovnútra, hneď ako stlačí kľučku, sklo spadne na podlahu a rozbije sa. A pravdepodobne by spôsobilo dostatočný hluk na to, aby vás zobudilo.

Ak máte kľučku, ktorá sa pri otváraní dverí nezloží, zaveste na ňu zvonček. Alebo vyvažujte plechovku naplnenú cínovými guľôčkami. Ďalšou možnosťou je naskladať pred dvere sklenené fľaše, ktoré sa pri otváraní prevrátia a vydajú hluk. Zrazu budete tichšie. Budete vedieť, že ak sa niekto pokúsi dostať do vášho domu alebo bytu, neunikne vašej pozornosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Možno doma máte veľmi drahý porcelán. Skontrolujte spodok

Blíži sa leto a s ním aj prázdniny a dovolenky. Je to čas, keď trávime viac času na cestách a v dovolenkových strediskách. A možno aj preto častejšie podliehame strachu zo zlodejov a vlámačov.

Nenechajte sa rušiť v hoteloch

Obávate sa na dovolenke zlodejov, ktorí môžu počas vašej neprítomnosti navštíviť vašu hotelovú izbu? Pri odchode zaveste na dvere nápis NERUŠIŤ. To bude pre potenciálnych narušiteľov signálom, že izba nie je opustená.

Samozrejme, pred odchodom skontrolujte všetky okná a uistite sa, že sú riadne zabezpečené. Odporúča sa tiež utesniť kľúčové dierky, aby sa cez ne nedalo pozrieť, ako nehnuteľnosť vyzerá vo vnútri. Táto rada však platí skôr pre spomínané chaty a chalupy, pretože hotelové izby už často nemajú kľúčové dierky.

3 Replies to “Slováci začali dávať na kľučku obyčajný pohár. Zachránilo to už milióny domácností

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *