Slovák kŕmil medvede priamo z auta a neskôr z neho vystúpil priamo k ním

krmenie medvedov z auta

V hlbokých lesných údoliach Karpát žije populácia hnedých medveďov, ktorá pritahuje pozornosť mnohých dobrodruhov a výskumníkov. Medzi tými odvážnymi patrí aj Slovák, ktorý sa zaoberá sledovaním a dokumentovaním správania medveďov už celé roky. Muž bol známy na Slovensku svojimi fascinujúcimi zábermi medveďov, ale tentoraz sa rozhodol presunúť do Rumunska, aby rozšíril svoje vedomosti o týchto zvieratách.

Jeho cesta ho zaviedla na Transfăgărășan, národnú cestu, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších ciest na svete. Slovák v Rumunsku vedel, že táto oblasť je domovom mnohých medveďov, a tak sa rozhodol využiť túto príležitosť na priblíženie sa im. S radosťou zistil, že tu turisti a miestni ľudia pravidelne zastavujú pri ceste a kŕmia medvede.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V apríli týmto maliny dobre zalejte. Budú plodiť ako bláznivé

„Medvede majú radi sladkosti, ako sú ovocné zákusky a med,“ ozrejmil jeden z diskutujúcich, ktorý tiež navštívil toto miesto. „Keď sa k nim správate pokojne a ponúkate im niečo chutné, stávajú sa zvedavými a prichádzajú bližšie.“ dodal.

Majme však na pamäti, že aj keď medvede vyzerajú priateľsky a neškodne, sú to silné a divoké tvory, ktoré treba rešpektovať. Odporúčame ostatným ľuďom, aby sa k medveďom správali s opatrnosťou a dodržiavali určité bezpečnostné opatrenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Koľkokrát a čo môžeme smažiť už na použitom oleji? Šetrite peniaze

„Nikdy by ste nemali kŕmiť medvede zo svojej ruky alebo im brániť voľný pohyb,“ varuje obyvateľ rumunskej oblasti. „Keď sa vám zásoby sladkostí vyčerpajú, je najlepšie sa vzdialiť a dať medveďom priestor.“

Viac krásnych záberov Slováka, ktorý dlhé roky natáča medvede, nájdete na jeho Youtube účte „Život v divočine“

One Reply to “Slovák kŕmil medvede priamo z auta a neskôr z neho vystúpil priamo k ním”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *