Slovensko v hľadáčiku ruskej Federálnej služby. Naď sa vyhýba rokovaniam s Moskvou

nad

Ministerstvo obrany SR sa vyhýba rokovaniam s Ruskom o reexporte stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu napriek opakovaným výzvam Moskvy na civilné riešenie problému, uviedla v piatok ruská Federálna služba pre vojensko-technickú spoluprácu. Informáciu prináša ruská tlačová agentúra TASS.

„Napriek opakovaným návrhom Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu Ruska a ruských dodávateľov na civilizované urovnanie situácie sa ministerstvo obrany SR vyhýba rokovaniam a riešeniu týchto otázok,“ uviedla agentúra obrany.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Ruské vybavenie dodané za podmienok dočasného dovozu je naďalej nelegálne držané slovenskou stranou a môže byť prevezené na Ukrajinu, uviedla. „Vyššie uvedené argumenty podľa nášho odhadu nespochybniteľne svedčia o tom, že slovenská strana porušuje nielen svoje zmluvné záväzky, ale aj medzinárodné pravidlá kontroly vývozu,“ uvádza sa vo vyhlásení obranného úradu.

Úradujúci minister obrany SR Jaroslav Naď 22. marca oznámil, že ukrajinskí špecialisti vykonávajú práce na prevzatí stíhačiek MiG-29, ktoré budú bezplatne odovzdané Kyjevu. Bolo oznámené, že prvé štyri z 13 bojových lietadiel vyradených zo zoznamu vzdušných síl OS SR boli odovzdané Ukrajine.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Ruská Federálna služba pre vojensko-technickú spoluprácu medzitým pre agentúru TASS uviedla, že odovzdanie bojových lietadiel zo strany Slovenska bolo hrubým porušením jej medzinárodných záväzkov v oblasti reexportu ruskej výzbroje.

One Reply to “Slovensko v hľadáčiku ruskej Federálnej služby. Naď sa vyhýba rokovaniam s Moskvou”

  1. dezolátne opice naď Heger Káčer nedokážu predstúpiť pred zástupcov Ruskej federácie ako chlapi a priznať fatálne zlyhanie, vedia len liezť do americkej riti ako poslušní mopslíci a kľudne aj zapredajú všetkých Slovákov a bez mihnutia oka ich pošlú umierať za záujmy zasraných amerických nenažrancov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *