Slovenský farmár má toho dosť: Zabijem každého medveďa, ktorý vstúpi na našu farmu

velky tazky medved

Medveď hnedý sa stal dôvodom obáv pre poľnohospodárov na Slovensku. Tátozlá situácia prinútila farmárov požadovať okamžité riešenie tohto problému, ktorý nie len ohrozuje úrodu a majetok, ale aj samotné životy ľudí. Ich hlavnou požiadavkou je zníženie populácie medveďov na Slovensku. Infromuje o tom portál tvnoviny.sk

Farmári sa teraz musia sústrediť na boj s medveďmi uprostred poľnohospodárskej sezóny, čo znevýhodňuje ich bežné činnosti. Situácia s medveďmi už dlhé roky vyžaduje riešenie, a tak poľnohospodári vyzývajú na konať.

Strety s týmito šelmami sa stali bežnou súčasťou života. „Cítime sa, akoby sme sa vrátili o 150 rokov dozadu, keď sme museli chrániť svoje deti vidlami,“ zdôraznil predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), Emil Macho.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pozrite, čo sa deje na Slovensku! Ak nemusíte, nikam necestujte (Video)

„Rozhodli sme sa, že nemôžeme ďalej čakať a nechať to bez povšimnutia,“ povedal Macho. Ak sa situácia nestane prioritou pre ministrov a príslušné orgány, farmári siahnu po protestoch.

Martin Sedláček, farmár z farmy Veles v obci Háj, kde medveď minulý týždeň napadol jeho syna, hovorí, že situácia s medveďmi je zlá už roky. Ich farma sa stala opakovane terčom útokov, pričom boli zlikvidované stáda kôz a jahniat. „Minulý rok presne 16 kráv prišlo z výbehu bez teľaťa,“opisuje Sedláček.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do žiletky votrite vazelínu a holenie sa stane radosťou bez podráždenia

Okrem toho musia poľnohospodári čeliť aj strate stoviek kíl krmiva. Napriek všetkému Sedláček nemá v úmysle ignorovať situáciu, keďže teraz sa dotkla jeho rodiny. „Moja rodina nebude ohrozená medveďmi,“ povedal nahnevaný farmár a varoval, že ak budú tieto šelmy ďalej ohrozovať jeho blízkych, nebude sa vyhýbať ich likvidácii.

Sedláček tiež kritizuje postup ministerstva a tímu zasahujúceho pri problémoch s medveďmi. Podľa neho zvolený prístup na farme v Háji nebol účinný. Súhlasí s Machom v tom, že len odchyt nie je v tomto prípade dostatočným riešením. Je nevyhnutné cielene znížiť počet medveďov, aby sa situácia skutočne zlepšila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *