Špina po posypovej soli vám zmizne z topánok. Stačia tieto dve prísady

topanky od soli

Túto jesennú/zimnú sezónu kraľujú najmä semišové topánky. Ikonické svetlohnedé modely sa po mnohých rokoch vrátili do obľuby a potešili vyznávačov kombinácie štýlu a pohodlia. Ako čistiť snehové topánky? Domácim spôsobom.

Topánky sú náchylné na sneh, ľad a cestnú soľ alebo piesok, ktoré zanechávajú nečistoty a škvrny od vody. Aby obľúbené semišové snehule s mäkkou podšívkou túto sezónu vydržali dlhšie ako len jednu sezónu, je nevyhnutné naučiť sa čistiť snehule.

Ako osviežite svoje snehové čižmy? Takto z nich odstránite nepríjemný zápach

Či už ide o snehule, pracovné čižmy alebo bežné čižmy, ich zápach sa môže stať nepríjemným a je potrebné ho odstrániť. V zime sú snehové čižmy vystavené veľkému množstvu vlhkosti, čo môže viesť k rastu baktérií. Na odstránenie zápachu budete potrebovať čajové vrecúško. Tento nápoj sa vyznačuje intenzívnym zápachom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skoro každý si takto vypláchne zuby po čistení. Je to však veľká chyba

Okrem toho môžete túto metódu používať prakticky bez obmedzenia a nepoškodíte si obuv. Stačí, ak necháte vrecúška s ľubovoľným čajom v topánkach alebo v skrinke na topánky. Vrecúško pohltí nielen vlhkosť, ale aj nepríjemný zápach. Navyše vaša obuv získa príjemnú vôňu.

Emu a Ugg a ďalšie. Ako vyčistiť snehové topánky domácou metódou?

Nedávno sa na profile @thespruceofficial objavila domáca metóda, vďaka ktorej budú módne semišové snehové topánky tejto sezóny vyzerať ako nové. Metóda bude skvele fungovať pri aktuálne populárnych svetlých béžových štýloch topánok od značiek ako Ugg a Emu, ktoré majú semišový povrch a z vnútornej strany sú podšité ovčou kožou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko ide víchrica! Pripravte sa na vietor aj sneženie

Dážď, sneh, soľ posypaná na uliciach a blato – to všetko prispieva k tomu, že topánky časom strácajú svoj pôvab. Našťastie, ako môžete vidieť v klipe, sa to dá napraviť bez použitia drahých špeciálov, len s produktmi, ktoré už pravdepodobne máte doma, a to vodou a octom.

  • Zmiešajte 1 šálku vody s 1 polievkovou lyžicou bieleho octu.
  • Znečistené miesta utrite mäkkou handričkou.
  • Roztok naneste na topánky tak, aby ním boli úplne pokryté.
  • Topánky vypchajte zrolovanými uterákmi, aby si zachovali svoj pôvodný tvar a nedeformovali sa.
  • Nechajte úplne vyschnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *