Špinavé plechy vyčistite priamo v rúre na pečenie. Vložte tam toto a zapnite

sporak

Ako vyčistiť rúru a plechy naraz? Je to jednoduchšie, ako si myslíte. Nepotrebujete žiadne agresívne chemikálie ani drhnutie. Spotrebič vyčistíte za pár minút, a to len vďaka výrobku, ktorý máte doma.

Korenie má mnoho ďalších vlastností, ktoré vám pomôžu využiť ho pri upratovaní vašej domácnosti. Verte, že vám prácu rozhodne uľahčí.

Skoncujte s chemikáliami, škodia vášmu zdraviu.

Rúru používame veľmi často. Pečieme v nich domáce koláče, pripravujeme obľúbenú pečienku, ryby a mnoho ďalších jedál. Prakticky všetci však zabúdame na pravidelné čistenie spotrebiča, čo má za následok pripálený tuk a pripálené zvyšky jedla.

Ako čistíte svoju rúru? Zabudnite na drhnutie a agresívne chemikálie. Zo spotrebiča sa vám potom nepodarí odstrániť 100 % takýchto produktov a ich zvyšky skončia v pripravovanom jedle. Oveľa bezpečnejšie a rovnako účinné sú ekologické prostriedky. Jeden z nich je absolútnym hitom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nie je klasické maslo. Pôsobí na črevá ako balzam a mal by ho mať každý doma

Ako čistíte rúru a plechy na pečenie? Rozhodnite sa pre výrobok z vašej kuchynskej skrinky

Jedným z najlepších výrobkov na čistenie rúry je kuchynská soľ. Stačí ju rovnomerne rozotrieť na plechy na pečenie a vložiť do spotrebiča. Na dno umiestnite aj žiaruvzdornú nádobu naplnenú vodou.

Predhrejte rúru na 160 stupňov C, zapnite termoelektrický ohrev. Už po niekoľkých minútach uvidíte, že soľ zhnedla. Je to znak toho, že absorbovala všetok tuk zo spotrebiča a z plechov na pečenie. Teraz spotrebič ochlaďte a utrite ho a plechy čistou handričkou.

Kuchynská soľ pomôže pri čistení v domácnosti

Soľ môžete okrem iného použiť aj na čistenie pripálených hrncov, uvoľnenie upchatých potrubí a na zbavenie sa odolných škvŕn na tkaninách. Je to aj skvelé bielidlo na záclony.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je šetrnejšie umývanie riadu v umývačke či ručne? Ostanete pekne šokovaní

Soľ vložte do hrnca, zalejte ju vriacou vodou a odložte, kým voda nevychladne. Teraz ju môžete ľahko vyčistiť. Na odblokovanie potrubia potrebujete zmes soli a jedlej sódy v pomere 1:1. Šálku prášku nasypte do odtoku a zalejte vriacou vodou. Hotovo!

Ak naopak bojujete so škvrnami od trávy, blata, kávy alebo vína, pomôže vám aj obľúbené korenie. Vložte oblečenie do misky, pridajte 3 polievkové lyžice soli a zalejte vodou. Po hodine ich vyperte v práčke. Rovnakú metódu použite, keď chcete obnoviť snehobiele záclony. Z výsledkov budete nadšení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *