Vyberte mincu z peňaženky a dajte ju do mrazničky. Netušíte koľko môžete týmto trikom získať

chladnicka new

Hovorí sa: ak je niečo hlúpe, ale funguje, nie je to hlúpe. Tu je jeden taký trik. Vloženie mince do mrazničky sa môže zdať ako zbytočný čin. V skutočnosti môže zachrániť aj naše zdravie(foto: plenum.sk)

Minca v mrazničke

Ak nám naozaj záleží na tej jednej minci, môžeme použiť inú položku podobnej váhy. Jediná vec je, že položka by mala byť v mrazničke, najmä predtým, ako odídeme na dlhú dobu. Okrem toho metóda vyžaduje aj nádobu s vodou.

O čom to je? Pre bezpečnosť. Vďaka tomuto triku budeme vedieť, či doma počas našej neprítomnosti nevypadol prúd a ak áno, či nehrozí pokazenie potravín, ktoré sme nechali mrazené.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom


mranicka new

Nezmrazujte dvakrát

Iste, existujú jednoduchšie spôsoby. Stačí sa pozrieť na čas nastavený na rúre a hneď budete vedieť, či na chvíľu nevypadol prúd v zásuvkách. Ak by sa aj ukázalo, že je to tak, nevieme, ako dlho by takáto prestávka mohla trvať. 

To je veľký rozdiel, pretože ak to chvíľu trvá, jedlo sa nestihne rozmraziť. No ak po dvojtýždňovej dovolenke zistíme, že pol dňa alebo dlhšie nešla elektrina – tak dlho trvajú poruchy, kým ich pohotovosť opraví – problém môže byť väčší. Keď sa niektoré potraviny rozmrazujú, umožňujú množenie baktérií a opätovné rozmrazenie nie vždy jedlo „zahojí“ . Z toho vyplýva pravidlo, ktoré dobre poznáme – rozmrazený výrobok znovu nezmrazujte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ak pijete kávu, chránite sa pred vážnym ochorením

Minca a pohár vody

A tento trik pomáha pri odhadovaní času, kedy ešte nemusela byť elektrina na napájanie mrazničky. Stačí vziať malú nádobu, naplniť ju vodou a zmraziť . Keď sa naplní ľadom, položíme naň mincu.

Po návrate domov len skontrolujte, či je cent stále na vrchu ľadovej pokrývky . Ak áno, mraznička fungovala celý čas. Môže sa stať, že minca je mierne ponorená a zamrznutá – to by znamenalo, že na krátky čas vypadla elektrina. Ak sa však meď dostala až na dno riadu, znamená to, že jedlo, ktoré ju obklopuje, muselo byť aspoň čiastočne rozmrazené a malo by sa vyhodiť .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *