Šporák nikdy nedrhnem a nečistoty sa doslova rozpustia samé. Zistite ako na to

sporak

Ako čistíte rúru? Túto otázku si kladie mnoho ľudí, ktorí radi varia. Našťastie som našla spoľahlivý spôsob, ako to urobiť, takže sa nemusím trápiť s drhnutím rúry a nečistoty aj tak zmiznú v okamihu. Pozrite sa, čo som pre vás pripravila.

Ako čistíte rúru vy? Už žiadne drhnutie

Poviem vám, že pečené jedlo mám naozaj rád. Nič nepoteší moje chuťové bunky viac ako šťavnaté mäso priamo z rúry alebo pečené zemiaky. Bohužiaľ, nech pečiem čokoľvek, vždy sa stretávam s tým istým problémom. A síce, ako vyčistiť rúru?

Dlho som premýšľal o tom, ako vyčistiť rúru. Zistila som, že to nie je možné, že pripálený tuk zmyje iba chemikália z obchodu. Strašne mi vadil ten zápach, viete? Musí to tak smrdieť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Varte a pite až trikrát denne. Prečistí vám telo od infekcii

Rozhodla som sa, že sa pozriem, či neexistujú nejaké domáce spôsoby čistenia rúry, a jeden som našla. Ako teda čistíte rúru domácimi metódami? Ponáhľam sa s vysvetlením.

Ako vyčistiť rúru domácimi metódami?

Takto. Do rúry vložíme rúru s vodou a veľkým množstvom rozpustenej soli. Celú vec nastavíme na 156-160 stupňov Celzia so zapnutou termocirkuláciou a necháme ju asi hodinu alebo kým sa voda úplne neodparí.

Keď sa voda odparí, zvyšné nečistoty pozbierame suchou handričkou. Pred ručným čistením počkajte, kým rúra trochu vychladne, a nezabudnite ju odpojiť zo siete. Pri poznaní tejto metódy pre vás problém, ako vyčistiť rúru, nebude výzvou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte kávovú usadeninu. Táto rastlina v záhrade ju miluje

Rovnakú metódu môžete použiť na čistenie plechov na pečenie a dokonca aj okna rúry. Stačí do vody pridať trochu citrónovej šťavy a máte hotovo. Máme pre vás prípravok na odolnú špinu na skle.

Ako čistíte rúru? Alternatívne metódy

Ak nechcem čakať, kým sa rúra zohreje, vyčistím vnútro roztokom vody a octu v pomere 1:1. Stačí doň namočiť špongiu, umyť rúru a potom ju celú vytrieť dosucha.

Na zoškrabanie nečistôt z rúry používam guľôčku z hliníkovej fólie, takže viem, že ju pri drhnutí zvyškov nepoškriabem.

Milí čitatelia, aká je vaša metóda čistenia rúry? Používate domáce metódy alebo používate profesionálne chemikálie? Určite sa s nami podeľte o svoje názory v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *