• 13 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Zalejte týmto paradajky a okamžite začnú dozrievať pripravené na zber

Zalejte týmto paradajky a okamžite začnú dozrievať pripravené na zber

O krásnych a červených paradajkách sníva každý záhradkár. Či už so záhradkárčením začínate, alebo máte dlhoročné skúsenosti, červené paradajky budú ozdobou vašej zeleninovej záhrady.

Červené paradajky – ako sa o ne starať?

Prečo sa niektoré paradajky vo veľkom červenajú, zatiaľ čo iné nechcú ani poriadne zožltnúť? Ako iste viete, každý záhradkár chce pre svoju úrodu to najlepšie, ale nie každý pozná môj spôsob, ako dosiahnuť, aby aj tie najodolnejšie paradajky dozreli za krátky čas.

Skôr než vám ho však prezradím, pripravte sa na štipku teórie. Prečo paradajky nechcú červenať? Je to priamy dôsledok ich nedostatočnej starostlivosti. Často za to môže nedostatok slnečného svetla, zavlažovanie alebo sterilná pôda.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do nádržky vložte 3 guľôčky z alobalu. Bez toho, aby ste pohli prstom, sa zbavíte problému

Ako sa teda postarať o krásne červené paradajky, keď nič nepomáha? Ak ste sa postarali o všetko, a napriek tomu nechcete, aby vaše červené paradajky sčervenali, vyskúšajte môj patent.

Patent na červené paradajky

Ak sa vaše paradajky stále nechcú sfarbiť do červena a vy ste urobili všetko, čo ste mohli, aby ste im pomohli, musíte použiť dodatočné hnojivo. Na jeho prípravu potrebujete len asi 1 liter teplej vody a 10 gramov kvasníc. Zmiešajte ingrediencie a nechajte ich hodinu pôsobiť.

Takto pripraveným hnojivom zalievajte paradajky. Táto kúra, opakovaná pravidelne každých niekoľko dní, výrazne urýchli červenanie paradajok. Na zvýšenie jej účinku sa však oplatí použiť ešte jeden trik.

Červené paradajky vo vašej záhrade

Paradajky môžete týmto hnojivom polievať raz týždenne hneď po ich zasadení do zeme. Kvasnicové hnojivo sa zdá byť takým lacným spôsobom pre červené paradajky, že pravdepodobne nevyčerpá nikoho rozpočet, a to ani pri aplikácii počas celého vegetačného obdobia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali okolo posteli dávať plátky cibule

Milí čitatelia, ako vidíte, starostlivosť o krásne červené paradajky vôbec nie je taká náročná, ako by ste si mohli myslieť. S trochou vedomostí a odhodlania sa môžete každý rok tešiť z krásnych červených paradajok.

Sám som dlho neveril, že starostlivosť o červené paradajky je taká jednoduchá, ale objavenie kvasnicového hnojiva zmenilo môj prístup k ich pestovaniu. Vrelo odporúčam vyskúšať túto metódu. Ak ste ju už vyskúšali, podeľte sa o svoje názory na ňu v komentároch.

Podobné články

Zalejte týmto paradajky. Do rána vám krásne dozrejú

Zalejte týmto paradajky. Do rána vám…

Snívate o červených paradajkách, ktoré sú…
Ako orezávať paradajky, aby ste nezničili úrodu? Venujte pozornosť dôležitému detailu

Ako orezávať paradajky, aby ste nezničili…

Pestovanie paradajok v záhrade alebo dokonca…
Urobte to ešte v júli a vaše paradajky budú rodiť veľa a zdravo

Urobte to ešte v júli a…

V júli, keď sa začína sezóna…
Táto nákaza vám môže zničiť celú úrodu paradajok. Takto sa jej zbavíte

Táto nákaza vám môže zničiť celú…

Pleseň zemiaková, ktorá sa objaví na…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *