Zalejte týmto paradajky a okamžite začnú dozrievať pripravené na zber

paradajky

O krásnych a červených paradajkách sníva každý záhradkár. Či už so záhradkárčením začínate, alebo máte dlhoročné skúsenosti, červené paradajky budú ozdobou vašej zeleninovej záhrady.

Červené paradajky – ako sa o ne starať?

Prečo sa niektoré paradajky vo veľkom červenajú, zatiaľ čo iné nechcú ani poriadne zožltnúť? Ako iste viete, každý záhradkár chce pre svoju úrodu to najlepšie, ale nie každý pozná môj spôsob, ako dosiahnuť, aby aj tie najodolnejšie paradajky dozreli za krátky čas.

Skôr než vám ho však prezradím, pripravte sa na štipku teórie. Prečo paradajky nechcú červenať? Je to priamy dôsledok ich nedostatočnej starostlivosti. Často za to môže nedostatok slnečného svetla, zavlažovanie alebo sterilná pôda.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Uhorky budete zbierať až do jesene. Recept záhradkárov na bohatú úrodu

Ako sa teda postarať o krásne červené paradajky, keď nič nepomáha? Ak ste sa postarali o všetko, a napriek tomu nechcete, aby vaše červené paradajky sčervenali, vyskúšajte môj patent.

Patent na červené paradajky

Ak sa vaše paradajky stále nechcú sfarbiť do červena a vy ste urobili všetko, čo ste mohli, aby ste im pomohli, musíte použiť dodatočné hnojivo. Na jeho prípravu potrebujete len asi 1 liter teplej vody a 10 gramov kvasníc. Zmiešajte ingrediencie a nechajte ich hodinu pôsobiť.

Takto pripraveným hnojivom zalievajte paradajky. Táto kúra, opakovaná pravidelne každých niekoľko dní, výrazne urýchli červenanie paradajok. Na zvýšenie jej účinku sa však oplatí použiť ešte jeden trik.

Červené paradajky vo vašej záhrade

Paradajky môžete týmto hnojivom polievať raz týždenne hneď po ich zasadení do zeme. Kvasnicové hnojivo sa zdá byť takým lacným spôsobom pre červené paradajky, že pravdepodobne nevyčerpá nikoho rozpočet, a to ani pri aplikácii počas celého vegetačného obdobia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

Milí čitatelia, ako vidíte, starostlivosť o krásne červené paradajky vôbec nie je taká náročná, ako by ste si mohli myslieť. S trochou vedomostí a odhodlania sa môžete každý rok tešiť z krásnych červených paradajok.

Sám som dlho neveril, že starostlivosť o červené paradajky je taká jednoduchá, ale objavenie kvasnicového hnojiva zmenilo môj prístup k ich pestovaniu. Vrelo odporúčam vyskúšať túto metódu. Ak ste ju už vyskúšali, podeľte sa o svoje názory na ňu v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *