Spravte toto s tesnením a vaša práčka získa nový život

pracka 1

Ak sa o ňu nebudete správne starať, v práčke sa rýchlo vytvorí pleseň. Spočiatku si ju možno ani nevšimnete, pretože sa často vyskytuje na skrytých miestach, napríklad za tesnením bubna. Neskôr sa stane nápadnou vďaka svojmu charakteristickému zápachu. Nespoliehajte sa na to, že zmizne sama od seba, a začnite konať hneď, ako si ju všimnete. Odporúčame vám, čo by ste mali urobiť.

Používanie práčky, v ktorej sa objavila pleseň, je nebezpečné pre vaše zdravie a zdravie vašich blízkych. Hneď ako si všimnete výrazné čierne škvrny na položke alebo ucítite zatuchnutý zápach vychádzajúci z bubna, mali by ste konať. Existujú jednoduché domáce prostriedky, ako sa zbaviť plesní.

Odkiaľ sa berie pleseň v práčke?

Ak sa v práčke objavila pleseň, napr. za golierom, je veľmi pravdepodobné, že ste sa o práčku nestarali správne. Mnohí ľudia sa dopúšťajú tejto chyby, pretože si myslia, že keďže je spotrebič určený na čistenie iných vecí (to isté platí aj pre umývačku riadu), nemusí sa čistiť sám.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nosíte tieto veci vo vreckách? Tak sa nečudujte, že máte smolu

Bohužiaľ, tento prístup vedie k rastu baktérií a plesní. Musíte si uvedomiť, že v umývačke končia okrem iného veci znečistené blatom, zvyškami jedla, potom. Počas prania sa všetky tieto nečistoty z tkanín vyperú, ale zázračne sa nevyparia.

Spolu s vodou prúdia do potrubia práčky a potom do kanalizácie. Cestou sa niektoré baktérie usadzujú na rôznych častiach systému. Ak práčku pravidelne neudržiavate v čistote, baktérie sa množia a nakoniec vzniknú plesne.

Aké je riešenie plesní v práčke?

Jedným z miest v práčke, kde sa môže vyvinúť pleseň, je tesnenie. Po praní sa pod ním nahromadia zvyšky vody, často v kombinácii s pracími prostriedkami alebo zvyškami z toho, čo bolo vyprané z oblečenia. Ak ho po každom praní nevysušíte a pravidelne nečistíte, rýchlo sa tam objavia charakteristické zvyšky a s nimi zatuchnutý zápach.

Ak sa ich chcete zbaviť, musíte siahnuť po silných prostriedkoch. Vezmite si papierovú utierku a nalejte na ňu bielidlo. Potom navlhčený materiál umiestnite pod tesnenie a nechajte ho niekoľko hodín pôsobiť. Po uplynutí určeného času odstráňte papier spoza tesnenia a gumu utrite čistou handričkou. Po skončení čistenia nechajte dvierka práčky otvorené, aby tesnenie úplne vyschlo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci dnes čakajte výdatné sneženie. V týchto mestách napadne až 35 cm snehu

Ako sa staráte o svoju práčku?

Zásada, že prevencia je lepšia ako liečba, platí aj pre vašu práčku. Ak sa o ňu budete denne starať, pleseň už nikdy nebude problémom. Po každom praní nechajte dvierka otvorené, aby sa vnútro práčky vysušilo. Tesnenie môžete tiež utrieť suchou handričkou. Pravidelne čistite aj všetky časti práčky: bubon, zásuvku na prací prostriedok a filter.

Môžete použiť pracie prostriedky zakúpené v obchode, alebo osvedčené domáce prostriedky. Na čistenie zásuvky a filtra môžete použiť ocot. Na čistenie bubna sú okrem iného ideálne tablety do umývačky riadu. Používajte tieto výrobky pravidelne a už nikdy nebudete mať v práčke pleseň. Ide o jednoduchý spôsob udržiavania hygieny a predĺženia životnosti vášho spotrebiča.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *