Z nemocnice v Tatrách ušiel Pakistanec s vysoko nákazlivou chorobou. Polícia po ňom pátra

policia auto pomahat a chranit 1

Slovenskí lekári a polícia dávajú verejnosti naliehavé varovanie. Z nemocnice vo Vysokých Tatrách unikol mladý Pakistanec, ktorý trpel vysoko infekčnou tuberkulózou. Píše o tom portál zoznam.sk

Situácia sa stala ešte vážnejšou, keď sa dvadsaťštyriročný Pakistanec po týždni pobytu v špecializovanej nemocnici rozhodol ujsť cez okno a zmizol v lese.

V súčasnosti je považovaný za nebezpečného a stále vysoko infekčného, preto lekári a polícia vyzývajú verejnosť na opatrnosť.

Informácie o tejto mimoriadnej situácii poskytlo spravodajstvo tvnoviny.sk. Podľa námestníka riaditeľa Národného ústavu vo Vyšných Hágoch, Petra Šterbáka, je možné, že uniknutie pacienta bolo dobre pripravené, pretože mal spolubývajúceho na izbe, ktorý ho evidentne kryl. „Dve hodiny ráno, medzi siedmou a deviatou hodinou, jeho spolupacient tvrdil, že Hamad išiel na toaletu, potom do sprchy, a napokon, že nevie, kam zmizol. Určite je nebezpečný pre spoločnosť, pretože je stále infekčný a liečbu neukončil,“ dodal Šterbák.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šéfkuchár prezradil, čo treba urobiť s rezňami pred vyprážaním, aby boli dokonalé

Podľa informácií sa pacient počas svojho pobytu pokúšal získať mobilný telefón, čo vyvolalo podozrenie. „Tým, že sa deň predtým oholil, tak splynul s bežnou populáciou a bol na nerozoznanie,“ uviedol Šterbák.

Policajné zložky sú momentálne angažované v širokej hľadacej operácii a prípad riešia ako podozrenie zo šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby. Verejnosť sa žiada o maximálnu spoluprácu a informovanie polície v prípade akýchkoľvek informácií o zmiznutom pacientovi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *