• 18 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Stačí jedna vec z kuchyne a potkany sa u vás už neukážu

Stačí jedna vec z kuchyne a potkany sa u vás už neukážu

Ukrývajú sa v pivniciach, podkroviach a iných zákutiach. Kontaminujú potraviny, prehrýzajú káble a poškodzujú nábytok. Tu je niekoľko tipov, ako potkany odradiť skôr, ako spôsobia vážne škody vo vašom dome. Stačí, ak siahnete po 1 veci z kuchyne.

Na jeseň si potkany začínajú hľadať bezpečné útočisko na chladné mesiace. Ak nezabezpečíte garáž a podkrovie, môžu si tam vytvoriť svoje sídlo a napáchať veľa škody. Oplatí sa vedieť, ako potkany odradiť, aby ste v prípade potreby mohli rýchlo reagovať na ich prítomnosť. Našťastie, na to, aby ste sa ich zbavili, stačí siahnuť po veciach, ktoré má takmer každý vždy v kuchyni.

Odkiaľ sa potkany v domácnosti berú?

Potkany hľadajú v našich domovoch dve veci – úkryt a potravu. Priťahuje ich predovšetkým odpad a zvyšky jedál. Ak nechcete prilákať nepozvaných hostí, nevyhadzujte jedlo do otvoreného odpadkového koša a nerozhadzujte zvyšky jedla po záhrade, aby ste nakŕmili vtáky. Dbajte na to, aby ste mali garážové dvere vždy zatvorené. Skontrolujte tiež, či vo fasáde alebo pod strechou nie sú diery, ktorými by sa hlodavce mohli dostať dnu. Pomôže vám to vyhnúť sa neželaným nájomníkom. Pre každý prípad by ste sa však mali vyzbrojiť vedomosťami o tom, ako potkany odradiť. Existuje mnoho jednoduchých a prirodzených spôsobov, ako ich odohnať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapnite túto vec pred praním a ušetríte aj 200€ ročne. Má to už skoro každá práčka

Ako odplašiť potkany?

Najjednoduchší spôsob, ako zbaviť svoj domov škodcov, je použiť vôňu, ktorú nemajú radi. V prípade potkanov bude dokonale fungovať cesnak. Rozdrvte niekoľko strúčikov a zmiešajte ich s vodou v rozprašovači. Počkajte niekoľko hodín, kým sa odvar stane účinným. Potom postriekajte všetky zákutia, kde sa môžu ukrývať nepozvaní hostia. Cesnak môžete použiť aj v jednoduchšom variante a rozsypať po dome celé strúčiky. Tak či onak, štipľavá vôňa cesnaku donúti potkany rýchlo vziať nohy na plecia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Túto rastlinu by mal mať každý doma. Je to hotový zázrak a toto dokáže

Ako inak odradiť potkany?

Zápach cesnaku nedráždi len potkany. Ak tento zápach nemáte radi a nechcete ho vo svojom dome cítiť, môžete použiť aj iné spôsoby, ako malých votrelcov odradiť.

Použite citrón. Rozrežte ho na štvrtiny a rozložte na miesta, kde by sa hlodavce mohli ukrývať. Tým ich rýchlo odradíte a namiesto štipľavej vône cesnaku budete vdychovať príjemnú citrusovú vôňu.
Do zákutí rozsypte niekoľko zrniek čierneho korenia. Posypte mletým korením vchod do domu a prah garáže. Pre vás bude jeho vôňa nepostrehnuteľná, ale pre potkany bude pach korenia signálom, aby sa rýchlo vysťahovali.

Podobné články

Agresívne potkany na Slovensku už útočia na ľudí. Natočili ich

Agresívne potkany na Slovensku už útočia…

Neprestajné premnoženie potkanov spôsobuje obyvateľom Košíc…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *