Stačí nastriekať toto z kuchyne na steny a pleseň zmizne sama

plesen v dome

Čierne škvrny na stenách predstavujú vážny problém. Ak sa v dome objaví pleseň, mali by sme konať rýchlo. Huby sa môžu šíriť závratnou rýchlosťou a viesť k nepríjemným ťažkostiam.

Huby v domácnosti sú dôsledkom nadmernej vlhkosti a nesprávneho vetrania. Problémy s plesňami máme zvyčajne na stenách v kúpeľni a kuchyni. Zistite, ako sa jej zbaviť pomocou domácich prostriedkov.

Odkiaľ sa berie pleseň na stenách?

S problémom plesní na stenách sa stretávame najmä na jeseň a v zime. Miestnosti nevetráme tak často, a to podporuje rozvoj spór. Aké podmienky najviac napomáhajú vzniku čiernych škvŕn?

Huby na stenách sa najčastejšie objavujú v kuchyni a kúpeľni. Spóry sa dobre vyvíjajú vo vlhkých priestoroch, kde je zároveň vysoká teplota. Zle vetraná miestnosť je pre plesne a huby skutočným rajom. Problémom môže byť aj zlá konštrukcia miestnosti a vlhkosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Do kávy s mliekom pridávam jednu tabletu. Z tela vymetá toxíny ako kefa

Rastúca pleseň je nebezpečná pre naše zdravie. Môže prispieť k vzniku alergií, viesť k silným bolestiam hlavy a neustálym infekciám dýchacích ciest. Ako sa jej zbavíme zo stien?

Ako sa zbavíte plesní zo stien?

Huby na stenách môžu byť skutočne nebezpečné. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným následkom, ktoré so sebou prinášajú spóry v dome, konajte rýchlo. Môžeme sa stretnúť s rôznymi druhmi húb, ktoré v miestnostiach spoznáme podľa charakteristických čiernych škvŕn.

Spóry na stenách majú často na svedomí stavebné chyby a vlhkosť, ktorú by sme mali odstrániť. Ak huba prenikla cez maľbu až na omietku, nemali by sme s rekonštrukciou otáľať. V opačnom prípade sa môžeme zachrániť jednoduchým prípravkom, ktorý nám pomôže zbaviť sa plesne zo stien.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ich v obchode obchádzajú. Čistia črevá a podporujú mozog

Jednoduché riešenie čiernych škvŕn na stenách

V boji proti plesni na stenách nám pomôže ocot. Má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Tento nenápadný výrobok dokáže zázraky, keď spóry začnú útočiť na náš interiér.

Zmiešajte ½ šálky vody s ¼ šálky octu. Dobre premiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Takto pripravený prípravok nastriekajte na steny, na ktorých sa objavila pleseň.

Nechajte prostriedok pôsobiť 15 minút. Po uplynutí tejto doby prípravok dôkladne utrite. Tým sa rýchlo zbavíte spór. Ak sa však huba vráti, mali by sme sa postarať o stavebnú konštrukciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *