Treba vám len dva tieto produkty a slimáky z vašej záhrady zmiznú

slimaky

Slimáky v záhrade môžu úplne zničiť našu úrodu. S radosťou si pochutnajú nielen na listoch rastlín. Nepohrdnú ani hľuzami, klíčkami a dokonca aj cibuľkami. Ako ich môžeme zo záhrady vyhnať?

Zvyčajne sa v našich záhradách preháňajú slimáky. Sú to výrazné hnedé alebo čierne slimáky bez ulity. Ako sa slimákov zbaviť? Na účinné zbavenie sa slimákov stačia dva prípravky.

Slimáky úplne zničia vašu záhradu

Slimáky a ulitníky patria medzi najnebezpečnejších škodcov v záhrade. Majú obrovský apetít a živia sa prakticky všetkými časťami rastlín. Preto by ste mali už skoro na jar premýšľať o tom, ako sa ich zbaviť.

Najčastejšie sa v záhradách stretávame so slimákmi, ktoré patria medzi invázne druhy. Zvyčajne majú hnedú alebo čiernu farbu. Vyskytujú sa na celom území Slovenska a tiež v rôznych častiach Európy. Ako sa zbaviť slimákov zo záhrady?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Ako sa zbaviť slimákov? Vyskúšajte túto metódu

Existuje naozaj jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť slimákov a iných slizniakov z vašej záhrady. Najčastejšie sa vám bude hodiť pivo. Nemusíme si vyberať konkrétny druh. Postačí nám najlacnejší variant, ktorý nájdeme v obchode.

sadenice slimaky zahrada

Pivo má naozaj silnú vôňu, ktorá slimáky priťahuje. Na začiatok vykopeme v záhrade malé jamky a vložíme do nich plastové nádoby. Zasypeme ich tak, aby mierne vyčnievali nad zem.

Teraz do nich nalejeme pivo a na druhý deň budú nádoby plné slimákov. Stačí ich vybrať a preniesť napríklad na lúku alebo do parku. Okrem pascí je dobré pripraviť aj zábranu, aby slimáky neprešli a nezničili vám úrodu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neskladujte chlieb v chlebníku ani v mrazničke. Na tomto mieste mu je najlepšie

Slimáky a ulitníky sa cez záhon nedostanú

Najlepšia bariéra je vyrobená z dreveného popola. Stačí, ak ním posypete pôdu okolo rastlín, a slimáky vám rastliny nezničia. Popol sťaží slimákom a ulitníkom pohyb a udrží ich na okraji záhonu.

Nezabudnite, že drevený popol neutralizuje pH pôdy. Možno ho použiť na kyslomilné rastliny, ale malo by sa to robiť s mierou. Väčšie množstvo prípravku bude mať nepriaznivý vplyv na kvety a sadenice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *