Suché päty si namáčam v kyslom kúpeli. Ošetrenie ma stojí menej ako 1€

scuhe paty

V lete častejšie nosíme ľahkú obuv a vystavujeme svoje nohy. Po zimno-jesennom období však ich stav zanecháva veľa chýb. Zistite, ako môžu domáce prostriedky vyhladiť suché päty.

Krásne a upravené nohy sú skutočnou ozdobou. Je dôležité sa o ne pravidelne starať, pretože vrstva zrohovatenej kože sama od seba nezmizne. A nemusíte utrácať peniaze v profesionálnych kozmetických salónoch. Najlepšie výsledky môžete dosiahnuť sami doma.

Vlastnosti jablčného octu

Je to prírodný prostriedok, ktorý sa vyrába z fermentovaných jabĺk. Počas tohto procesu sa voda a jablká premenia na kyselinu octovú, ktorá je skutočnou vitamínovou bombou obsahujúcou minerály a antioxidanty. Jablčný ocot sa už roky široko používa ako liek na rôzne ochorenia. Osvedčil sa aj pri kozmetických úpravách. Systematické používanie jablčného octu prinesie veľkolepé zdravotné a estetické výsledky. Preto ho zaveďte do svojej každodennej starostlivosti a vaše nohy sa vám poďakujú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zlaté pravidla kosenia trávniku, aby ste ho mali ako miliardári pred vilami

Ako používať jablčný ocot na suché päty?

Problém popraskanej a suchej kože na pätách sa týka mnohých ľudí, preto by ste si mali vybrať jednu metódu, ktorá funguje najlepšie.

  • Octové kúpele na nohy sa pripravujú ľahko a rýchlo. Stačí naplniť misku teplou vodou a potom pridať 1/2 šálky octu. Namočte nohy do tejto zmesi približne na 20 minút a kyselina octová odstráni odumretú kožu mihnutím oka.
  • Rovnako účinným riešením, ktoré rýchlo prinesie úľavu, je zmes kokosového orecha a octu. Po umytí nôh ich potrite pemzou alebo exfoliačným strúhadlom. Potom naneste masku z jablčného octu a kokosového oleja v pomere 1:1. Tým sa suché päty zvlhčia.
  • Nočná kúra s jablčným octom je riešením pre lenivých alebo zaneprázdnených. Pred spaním naneste na nohy malé množstvo octu a potom si obujte bavlnené ponožky. Ráno si ich stiahnite z nôh a umyte ocot pod teplou tečúcou vodou.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

Na čo ešte je jablčný ocot dobrý?

Jablčný ocot je vhodný na liečbu plesní nôh, pretože má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Okrem toho neutralizuje nepríjemný zápach a pomáha zbaviť sa bromhidrózy, t. j. nadmerného potenia nôh. Jablčný ocot si poradí aj s otlakmi, pretože má zmäkčujúci účinok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *