Sulíka chcú dostať pred súd za jeho cesty do Dubaja aj s jeho dcérou

sulik dubaj

Financovanie slovenskej účasti na svetovej výstave Expo v Dubaji sa stalo predmetom kontroverzie, keď minister hospodárstva SR Karel Hirman označil jeho financovanie za pochybné. Podľa informácií Denníka E mal na starosti financovanie bývalý minister Richard Sulík, ktorému hrozí predvolanie pred súd.

Hirman uviedol, že chýbajú mnohé dokumenty a faktúry a nevyrovnané záväzky už presahujú jeden milión eur. Zodpovednosť podľa jeho slov padá na šéfa Sasky, ktorý organizoval účasť Slovenska na tejto celosvetovej výstave. Ministerstvo hospodárstva prekladá prvé žaloby súvisiace s výstavou v Dubaji.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto chyba pri varení robí párky škodlivými. Slováci to stále robia

Sulíkova pracovná cesta na výstavu sa tiež stala predmetom kritiky. Minister Hirman ju označil za rodinný výlet s kamarátmi. „Mali by si to financovať sami a nie štát,“ uzavrel. Na výstave v Dubaji sa okrem Sulíka zúčastnila aj jeho dcéra, ktorá nemala dôvod cestovať vládnym špeciálom.

Líder Sasky ešte v roku 2021 tvrdil, že si náklady spojené s cestovaním zaplatila sama. „Nikdy by som si nedovolil využívať prostriedky štátu na takýto účel. Takých majstrov sme tu už mali a kritizovali sme ich za to,“ povedal Sulík.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozrežte hubku na polovicu a pozrite sa, čo potom s ňou dokážete

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *