Šupky z tohto ovocia čistia lepšie ako prípravky z drogérie

supky pomaranc

Ovocné šupky často podceňujeme. Končia v koši alebo sa niekedy rozhodneme dať ich do kompostu. Druhá možnosť je určite lepšia, pretože šupky môžu obohatiť kompost. Ako ich však využiť netradičným spôsobom?

Šupky, rovnako ako samotné ovocie, majú veľa vlastností. Preto skôr, ako ich vyhodíme do koša, môžeme porozmýšľať o ich využití. Na čo sú dobré banánové alebo pomarančové šupky?

Ktoré šupky môžeme použiť?

V prvom rade môžeme použiť banánové šupky. O ich mnohostrannom využití sme písali už viackrát. Sú skvelé ako hnojivo, ale nielen to. Pomôžu sa postarať o listy črepníkových rastlín.

Banánové šupky majú odmasťovacie a leštiace vlastnosti. Môžeme ich použiť na utieranie listov našich črepníkových kvetov. Budú sa krásne lesknúť a prach sa nebude tak rýchlo usádzať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  23 ročný muž v Šali dobodal svoju matku, otca aj brata. Umreli dvaja ľudia

Banánové šupky nie sú jedinými šupkami z ovocia, ktoré môžeme použiť. Pomerne veľa využití nájdeme aj pre šupky z pomarančov, gardénií a dokonca aj jabĺk. Na čo sa vám tieto šupky budú hodiť?

Ako používate citrusové šupky vy?

Existuje dôvod, prečo majú mnohé čistiace prostriedky citrusovú vôňu. Tieto plody sú skvelé na čistenie. Môžeme si z nich sami vyrobiť domáci odstraňovač prachu.

Citrusové šupky namočte do octu a nechajte niekoľko dní na tienistom mieste. Po uplynutí tejto doby prípravok zrieďte vodou a nalejte ho do fľaše s rozprašovačom. Máme domáci prípravok, ktorý zabráni rýchlemu usadzovaniu prachu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začínajú doma dávať drevené uhlie. Rieši im to otravný problém

Môžeme použiť aj jablčné šupky. Sú ideálne na čaj. Jednoducho ich vysušte a vložte do nádoby. Nálev bude mať nezabudnuteľnú chuť. Ako používate uhorkové šupky?

Ako používate šupky z uhoriek?

Uhorky nám pomôžu v boji proti mravcom. Šupky odpudia škodcov, ktorí sa preháňajú po záhrade, ale aj tých, ktorí sa vkradnú do nášho domu. Ako ich využijete?

Šupky z uhoriek jednoducho rozložte na miesta, kde sa mravce často vyskytujú. Čoskoro ich prestanú navštevovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *